Skocz do zawartości

Polish Farmer Harvester 2008


fenikser

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Muszę przyznać że wolę C++a od GMa, nie dlatego że na nim opierają się profesjonalni programiści, tylko lubię napisać coś od podstaw, to mnie można tak powiedzieć "kręci" ( Nie każdy lubi przecież pisać coś, co ma naprawdę od cholery linijek, w których łatwo się zgubić ). Przy GMie też skryptowałem i muszę przyznać że GML wcale trudny nie jest, jest bardziej dla kogoś kto ma pomysł na grę i chce zrealizować swoje marzenie o własnej przygodzie przy klawiaturze w krótkim czasie, nie znając żadnych języków programowania ( Tak, hobbistycznie ). A tak wo gule nie wiem po co porównywać GM'a do C++, chociaż ten drugi jest językiem programowania a nie programikiem do prostych, szybkich gier ( Nie mówię tu ofc. o Almorze czy Triberianie ;) ).

A sama "gra" jak widać, jest to tylko mały zalążek prezentujący głównie grafikę ( Chociaż nie jest najwyższych lotów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy trochę zbyt agresywnie wyrażają swoją opinię o programistach tu obecnych... Wiecie, czym się różni programista samotny od zespołu np. Crytek? Tym, że Crytek ma o wiele więcej takich ludzi. Ni e mówiąc o zarządzaniu projektem. Na dobry efekt pracy składa się wiele czynników, najważniejszym jest profesjonalna organizacja projektu. Nauczyć się paru sztuczek jak np. efekt glow (używany ostatnio w zbyt dużych ilościach) czy innych efektów, których w sieci są tony, to naprawdę nie problem. Tak samo z poziomem programowania. Moim zdaniem niczym nie różni się samotny programista mający staż 10-15 lat od programisty z Cryteku czy innej profesjonalnej firmy deweloperskiej. Stworzenie Crysisa zawdzięczamy bowiem dobrze zrobionemu projektowi oraz świetnie zgranego zespołu, w skład którego wchodzi setka osób: programistów, dźwiękowców, grafików, testerów. Sztuka tworzenia gier to nie jest tylko pisanie w C++/układanie w GameMakerze. Co, pewne osoby myślą, że przyjdzie tu jakaś osoba i zapoda Dooma 3 napisanego w pojedynkę? Wtedy będzie łaskawie równała się skillem z programistami z id Software?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dobra zagrałem (karta graficzna radeona) Tak naprawde jest tu tylko jezdzenie samochodem który ma speeda nie do opisania xD. Fajna fizyka, muzyka sux. Dobra tyle. Sterowniki PsysX działają na nvidii i na radeonie wiec spox.

Te stery ważą 50mb <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem? Przypaliłeś w tym momencie Jaklub. xd

Dobre, odświeżać zgniłe suchary sprzed 3 miesięcy. :thumbsup: Jakoś nigdy nie zetknąłem się z czymś napisanym w C++ wyświetlanym na stronie, podaj przykład (chętnie zobaczę).

 

A co do projektu: prace jakoś ruszyły czy wciąż masz szablon z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...