Skocz do zawartości

miniRPG2.0 - Full Version


David Dark

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łał, 24 ? to juz naprawde nie daleko :), zobaczymy jak to bedzie wygladało za miesiac.

No mam nadzieje ze wiecej skryptow bedzie gotowych, duzo pracy mnie z tym jeszcze czeka. Po wykonczeniu wszystkich grafik Raperr pewnie zajmie sie robieniem map.

 

Świetnie się zapowiada! :D. Davidzie Darku, przez ciebie zachciewa mi sie grac w Silkroad Online :P

 

Chyba zbyt oficjalnie napisane...

 

Wszystkie te pomysły mi się podobają, a zwłaszcza ten z domkiem.

Ten z domkiem akurat jest najmniej wazny :jezor: pozatym w pierwszej wersji bedzie tylko jedna wiocha, wiec bedzie gora jeden domek do kupienia + jakies warsztaty. Przy uaktualnieniach wioska bedzie sie rozwijac do momentu w ktorym uda mi sie zrobic ten system ze w czasie gry otoczenie sie zmienia itd.

 

@Grabarz: tez gram w silka

 

 

@T: tylko mam nadzieje ze nie zrobicie jakichs super mobow na cały monitor bo juz ten skorpion jest moim zdaniem dosć "pokaźnej" postury ;[

3x3 maja byc najwieksze. Smoki tez maja byc 3x3, ale szczerze 4x4 kusi, duze dobrze namalowane smoki to jest to ^^

 

Byłoby pięknie gdyby w mapie gry znalazło się morze i mnóstwo maleńkich wysepek, które się odkrywa dopiero po wielu dniach pływania. W społeczności fanów (bo, patrząc na założenia, sporo ich będzie) odkrycie czegokolwiek na tym morzu byłoby Czymś.

To pociagloby za soba zrobienie tysiaca roznych regionow, wymapowanie tych wysepek, calego morza miedzy nimi itd. Za duzo roboty, zapewniam ze to co bedzie wystarczy wszystkim ktorzy lubia odkrywac nowe miejsca. Z kazdym uaktualnieniem coraz wiecej kontynentu bedzie odkrywane i gracze beda mieli jeszcze wiecej do zwiedzania.

 

1. Popieram pomysł Japanstache

2. Ile ja bym dał, żeby mieć takiego grafika... ^_^

3. Stawiam Tymbarka (bo nie piwo :P) że nie wyrobisz z terminem :)

 

A tileset - piękny :)

2. Pewnie duzo :jezor:

3. Bedzie ciezko ale jak rozloze sobie wszystko dobrze w czasie i podziele sie mapowaniem z raperrem i nie beda mnie meczyc na studiach bedzie ok ;)

 

I dziekuje, Raperr naprawde robi solidne grafiki ^^

Ładnie to wszystko wygląda ale jak na bagno to chyba zbyt kanciasto wszystko wygląda.

Wiesz moglbym jeszcze bardziej sobie urozmaicic tileset ale aktualnie to juz jest ponad 400 roznych 'klockow' i bedzie ich jeszcze wiecej, a im wiecej klockow tym mnie naprzyklad trudniej sie mapuje bo musze wziasc pod uwage wieksza ilosc grafik, roznych kwiatkow, roslinek itd.

 

Jak dla mnie te wszystkie czarne żuczki tudzież robaczki, powinny miec inny kolor, coś jaśniejszego, ewentualnie jasne wstawki.

Generalnie to te robale ktore ogladalismy z raperrem wlasnie taki kolor mialy, jak juz mowilem wzorowalismy sie na prawdziwych owadach. Biedronek i stonek ziemniaczanych narazie nie przewidujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa zostanie ^^ po pierwsze bardzo mi sie podoba, po 2 ciagle jestem wierny swoim postanowieniom, ze stworze gre RPG oparta na prostym systemie (operowanie malymi liczbami, jak najmniej statystyk, proste obliczenia). Nikt nie bedzie musial czytac kilkanascie stron manuala aby zagrac w miniRPG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Premiera moze sie opoznic, mozliwe ze pojade do Zakopanego na pare tygodni, w powietrzu wisi mi naprawde fajna oferta pracy na ferie ^^

Tak pozatym to wszystko idzie jak po masle. Jeszcze nie zabralem sie za sama budowe regionow i tego jak beda wgrywane do GMa i czy wogole bedzie to jakos chodzic, czas pokaze. Jesli nie to istnieje wersja alternatywna, z mniejszym swiatem.

To i optymalizacja rowniez moze opoznic premiere, ale to dlatego aby wszyscy gracze byli usatysfakcjonowani w 100% grajac w ta gre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już się bałem że zrobiłeś ten sam głupi błąd, zapewne dlatego nie działało na innych komputerach ;p

Tak to wlasnie przez viewsy nie dzialalo, juz z Miskiem999 to sprawdzalismy dlatego byla/jest stara wersja bez viewsow ktora wszystkim chodzila. Wiec spokojnie - pelna wersja bedzie chodzic wszystkim :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garsc nowych informacji ^^

 

Pierwsza, niestety zla wiadomosc: wydanie gry przesuniete o 2 miesiace. Dobra to taka, ze przez kilka ostatnich dni mam calkiem niezle tepo i wszystko idzie jak po masle, usuniete zostaly powazne bugi w plecaku w tym takze taki ktory pozwalal na duplikwoanie przedmiotow. Do pierwszego postu dodalem punkt 3 ktory mowi troche wiecej o domkach, natomiast usunalem punkt 2. Dodanie oglonych statystyk jak sila, zrecznosc i inteligencja jeszcze bardziej opozniloby wydanie gry, pozatym bylby to kawal roboty, ktorej i tak mi przy tym projekcie nie brakuje.

W trakcie robienia gry mam mase nowych pomyslow jak jeszcze ulepszyc rozgrywke ale musze sie opanowac i zrobic to co ustalilem na poczatku bo nigdy tej gry nie skoncze.

Aby przyspieszyc wydanie gry i zrzucic troche pracy z moich barkow zamierzam zrezygnowac z niektorych rzeczy ktore chcialem aby w najnowszej wersji sie pojawily, beda to jednak rzeczy ktore nie maja wielkiego wplywu na gre, jak np. zywa ekonomia. Fajnie bedzie jak sie ceny beda zmieniac ze wzgledu na rozne wydarzenia, ale nie jest to super potrzebne. Tego typu sprawy bede zalatwiac wraz z aktualizacjami.

 

No i oczywiscie jakies screenshoty, wczoraj zrobilem animacje lecacych pociskow, juz wszystko jest prawie skonczone, pozostalo mi tylko przypisac odpowiednia grafike pociskow odpowiednim przedmiotom :) Pozatym mozemy sie spodziewac robali plujacych kwasem i smokow rzucajacymi kule ognia.

 

Generalnie ma byc widoczne ze strzelamy i ze cos do nas strzela wiec pociski nie zawsze laduja idealnie w tym miejscu gdzie powinny albo/i obrazenia pojawiaja sie zanim pocisk doleci do potworka jednak wyglada to na tyle dobrze ze nie bedzie to zbytnio razic w oczy. W kazdym razie jestem usatysfakcjonowany z tego i nic zmieniac nie zamierzam ;)

 

shooting1.png

 

shooting2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapoznałem się z tym ostatnim demkiem, zdobyłem wszystko co można najlepsze ale zginąłem w jaskini bandytów bohaterską śmiercią otoczony przez 6 zbójców.

Moje konkluzje ;) a raczej pomysły na to co bym chciał ujrzeć w najnowszej, pełnej wersji (uprzedzam że przeczytałem zapowiedź i postaram się nie opisywać rzeczy o których już pisałeś/wspominałeś)

- Co do pomysłu nie interaktywnej mapki. Powinniśmy mieć możliwość przyklejania "pinezek" do mapy (z opisami) bo inaczej będę zmuszony do wydrukowania jej i pisania po niej długopisem ;p

- Regeneracja życia po zjedzeniu czegoś (może bonusy do szybkości chodzenia/ataku wynikające ze spożycia czegoś pożywnego ^^)

- Możliwości przyśpieszenia ruchu postaci (niekiedy ta prędkość była uciążliwa), jakiś krótki sprint, eliksiry szybkości czy tego typu rzeczy(pewnie masz już to w planach ;))

- Ważne pytanko, Jak masz zamiar rozwiązać kwestię śmierci postaci? Save/Load w dowolnym momencie gry i po śmierci po prostu wczytka? czy może save tylko w wybudowanym/wynajetym/kupionym domku? Czy jeszcze inne rozwiązania. O tym chyba nie wspominałeś, a ja jestem ciekaw :D

- JESTEM BARDZO ZA, ciałami ubitych wrogów na ziemi ( to znikanie psuje troszkę klimat)

- I jeśli nie questy ;) to poukrywane skarby i inne smaczki/sekrety w świecie gry :) To jest to na co najbardziej zacieram ręce

 

Mam świadomość że to demko w które grałem wyszło już dawno i wiele się zmieniło.

 

I już nie mogę się doczekać Finalnej wersji, będę grał z zeszytem w ręku i zapisywał wszystko co może ci pomóc w przyszłościowych update'ach gry :)

 

Pozdrawiam raz jeszcze i Powodzenia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co do pomysłu nie interaktywnej mapki. Powinniśmy mieć możliwość przyklejania "pinezek" do mapy (z opisami) bo inaczej będę zmuszony do wydrukowania jej i pisania po niej długopisem ;p

Jest osobna aplikacja ktora pokazuje swiat gry i jest na niej zaznaczonych kilka opisow roznych miejsc. Byc moze bedzie ona jakos wspolgrala z sama gra, np. jesli cos odkryjemy to potem bedziemy mogli sobie odpalic world map i zobaczyc ze ta lokacja zostala zaznaczona na mapie.

 

- Regeneracja życia po zjedzeniu czegoś (może bonusy do szybkości chodzenia/ataku wynikające ze spożycia czegoś pożywnego ^^)

W najnowszej wersji jest juz powolna regeneracja HP. Jedzenie bedzie przyspieszalo ta regeneracje.

 

- Możliwości przyśpieszenia ruchu postaci (niekiedy ta prędkość była uciążliwa), jakiś krótki sprint, eliksiry szybkości czy tego typu rzeczy(pewnie masz już to w planach )

Ruch postaci bedzie zalezny od przedmiotow ktore ma na sobie. Ciezka zbroja bedzie nas spowalniac, magiczne przedmioty tez moga sprawiac ze bedziemy chodzic szybciej. Sprintu nie przewiduje.

Co do eliksirow: tak beda rozne eliksiry, po to jest umiejetnosc alchemia ;)

 

- Ważne pytanko, Jak masz zamiar rozwiązać kwestię śmierci postaci? Save/Load w dowolnym momencie gry i po śmierci po prostu wczytka? czy może save tylko w wybudowanym/wynajetym/kupionym domku? Czy jeszcze inne rozwiązania. O tym chyba nie wspominałeś, a ja jestem ciekaw

Save tylko w specjalnych miejscach, beda specjalne kapliczki, do tego oczywiscie mozna zasejwowac gre w swoim domku. Powod jest prosty, aby gracz nie zapisywal gry przed np. jakims bossem i zabijal/wczytywal gre do momentu az wypadna najlepsze przedmioty.

 

- JESTEM BARDZO ZA, ciałami ubitych wrogów na ziemi ( to znikanie psuje troszkę klimat)

Wiem ze troche psuje, ale dodatkowe ciala zabitych potworow to dodatkowe grafiki, niepotrzebne obiekty w grze i tego typu rzeczy. Pewnie sie wkoncu pojawia w jednym z patch'ow, ale nie w najblizszej wersji, poprostu nie sa niezbedne aby sie przyjemnie gralo, a chce jak najszybciej wydac ta gre :)

 

- I jeśli nie questy to poukrywane skarby i inne smaczki/sekrety w świecie gry To jest to na co najbardziej zacieram ręce

Questow nie bedzie 'idz i zabij 5 orkow i wroc po nagrode'. Tak jak napisalem, ksiazki i NPC beda sluzyc jako zrodlo informacji i nic wiecej. Mozesz byc pewny ze bedzie podrozowanie do dalekich krain, przeszukiwanie starozytnych katakumb, fortec orkow i tego typu miejsc. Nie wiem ile uda mi sie tego dodac do pierwszej wersji, wkoncu dialogi npcow, ksiazki do gry trzeba napisac samemu ale postaram sie aby bylo tego jak najwiecej. Jak bede wypuszczac patche to NPC beda mieli wiecej do powiedzenia, w bibliotekach bedzie mozna znalesc wiecej ksiazek, a mapa bedzie sie ciagle powiekszac wiec bedzie coraz wiecej do odkrywania i zwiedzania.

Oczywiscie z kazdym patchem nie bedziemy musieli zaczynac gry z nowa postacia, poprostu sciagamy nowa wersje, przerzucamy save i gramy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze troche psuje, ale dodatkowe ciala zabitych potworow to dodatkowe grafiki, niepotrzebne obiekty w grze i tego typu rzeczy. Pewnie sie wkoncu pojawia w jednym z patch'ow, ale nie w najblizszej wersji, poprostu nie sa niezbedne aby sie przyjemnie gralo, a chce jak najszybciej wydac ta gre :)

E tam! Jedna grafike juz masz w sygnaturze ;)

 

Wszystko ladnie zaplanowane i przemyslane. Pomysl, zeby questow nie bylo wydaje mi sie najciekawszym. I mam tylko nadzieje ze gra bedzie w okienku, szybki dostep - czytanie postow na GMC i zwiedzanie nowych lokacji :P

 

Pozdro! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze troche psuje, ale dodatkowe ciala zabitych potworow to dodatkowe grafiki, niepotrzebne obiekty w grze i tego typu rzeczy. Pewnie sie wkoncu pojawia w jednym z patch'ow, ale nie w najblizszej wersji, poprostu nie sa niezbedne aby sie przyjemnie gralo, a chce jak najszybciej wydac ta gre :)

 

Prawda :) wolę grać bez tych ciałek niż czekać jeszcze dłużej :D

Ale co do tych dodatkowych grafik , wszystkie grafiki potworków które chodzą na kilku łapach, w pozycji poziomej (bugi, pająki, wilki itp.) można w pierwszym updatcie po prostu ubrudzić krwią, i tak będą wyglądały jakby leżały :>. Tylko z humanoidami jest większy problem ale można zrobić jeden uproszczony model ciała dla wszystkich, i tylko zmieniać kolory. Kiedyś o tym pomyślisz ;p Teraz czekam z ustęsknieniem na fulla

 

Z sejvem też chyba najlepsze rozwiązanie wybrałeś

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...