Skocz do zawartości

The Final Crusade


vincenty4

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Ostateczna Krucjata (nazwa robocza)

 

Gatunek: RPG/MMORPG

 

Opis: Witam. Mam dziś do zaprezentowania mój projekt gry RPG. Tak, tak wiem ile to już tego było, ale ja postarałem się wprowadzić do niej trochę innowacji. W grze jest widok izometryczny (nie,nie,nie jak w Almorze). A więc w grze wcielasz się w dzielnego rycerza (a jakże!) i... póki co nie ma sensu wymyślać fabuły, skoro nawet nie wiem czy wyjdzie pełna wersja (bo demo napewno wyjdzie). Obecnie głównym celem jest zabicie Złego, okrutnego itd. Cyklopa, który terroryzuje okolicę. A jeśli ktoś się naprawdę postara to może uda mu się zabić ukrytego stwora-bossa, który może jest jego stwórcą(?). Ale napewno jest od niego silniejszy. Żeby walczyć z ukrytym bossem nie trzeba bez opamiętania i ze znużeniem "wbijać" kolejne poziomy, ale o tym powiem w demie bo teraz przejdę do tego co tam jest takiego innego. A więc w grze wprowadziłem system produkcji przedmiotów z surowców/przedmiotów, które znajduje się w określonej lokacji. Pomysł tez zaczerpnąłem z gry Arena Albionu popularnej polskiej gry onlineJakby co autor wie o tym iż wykorzystuje jego "ideę". Jak to wygląda w praktyce? Żeby zabić głównego złego (tego ukrytego). Potrzebna jest nam jakaś porządna broń, a takiej nie uświadczymy z wypadających stworów. Trzeba ją zdobyć, jak? Możemy ją znaleźć w Grocie Niedźwiedzia, ale nic tam nie zobaczymy jeśli nie będziemy mieli lampy, która oświetli nam drogę. W grze panuje Średniowieczny poziom technologi, więc do lampy potrzeba GLINY, którą możemy wydobyć w Gliniarni (w pełnej wersji potrzebna będzie łopata do wydobycia, ale w demie nie), WODĘ którą weżmiemy z jeziora 1000 błękitów, WĘGIEL który nakopiemy w kopalni węgla i OCZYWIŚCIE naftę którą ZROBIMY w destylarni. Tak zrobimy, bo nafta nie wisi "na drzewie" tylko jest wykonywana z WĘGLA(znajdziemy we wspomnianej kopalni) i ROPY (wykopiemy w opuszczonej kopalni). To jest tylko przykład ścieżki produkcji, która będzie zastosowana w mojej grze rpg, w pełnej wersji (mam nadzieję, zę będzie taka) będzie tego dużo więcej. O ile sam pomysł produkcji nie jest może nowy o tyle pomysł np. wymagania liany czy też sznura do wejścia w góry czy na jakąś wyżynę tak. Możecie powiedzieć, że zwalam z pewnej gry, ale owa gra wprowadziła genialną innowację ale jest tylko w przeglądarce więc idea ta nie jest w pełni wykorzystana. Mam więc nadzieję, że mnie nie "zjecie" :). Na screenach możecie ujrzeć owe budynki, czy też drzewa które są przerobione, ale naprawdę sporo włozyłem w to siły. Jeśli chcecie mi pomóc to możecie narysować mi kilka takich budynków, albo podrzucić jakiś kurs rysowania w izometrii, gdyż mistrzem w te klocki nie jesten. Póki co w grze wykorzystuję animacje stworów tbii (no muszę jakoś zacząć) ale gwarantuję, że to się zmieni, poprostu po co mam się męczyć w rysowaniu, jeśli nie wiem co będzie z grą. Grafika postaci na screenach jest tymczasowa i nawet chyba w demie takiej nie będzie. Mam nadzieję, zę nie przysnęliście, więc przejdźmy do screenów :D. Jutro w edicie dodam scrreny z przedmiotami w ekwipunku. W demie będzie więcej urozmaiceń terenu. Grzyby, kwiaty, jeziora itp. Jeśli ktoś będzie pisał, że za mało urozmaiceń terenu to możecie być pewni, że nie dotrwał do końca tego tekstu :).

 

 

Autorzy:

 

Programowanie: vincenty4

Fabuła: vincenty4

Grafika: vincenty4 + człowiek spoza forum

Muzyka: Internet(oczywiście findsounds), Heroes V, Final Fantasy

 

 

 

Screeny:

Obecnie zmieniam grafikę całkowicie w grze więc poprzednie screeny są całkowicie nieaktualne. Proszę moderatorów o powstrzymanie się od warna:). Poprostu nie chce nią odstraszyć forumowiczów.

 

Zeby nie było, że nic nie robie screen interfejsu - prawie wszystkie z tych rzeczy mozna ukryc (oprócz ramki na górze). Interfejs jest zrobiony w 75%. Brakuje skilli i tym podobnych rzeczy.

http://www.gmclan.org/uploader/2781/interface.png

 

Przepraszam za ewentualne błędy stylistyczne w tekście ale naprawdę mam już dość na dzisiaj pisania i czytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten system produkcji przedmiotów może i ciekawy, ale zastanawia mnie, jak to będzie wyglądało w praktyce. Poprostu takie coś bardzo łatwo zepsuć, a wtedy będzie graczowi wyłącznie przeszkadzać.

Co do screenów, to CAŁA grafika do wymiany. Nic do siebie nie pasuje: drzewa, postacie, budynki, poprostu NIC.

No i liczę na to, że stworzysz jakiegoś 'normalnego' HUD-a, bo ten obecny jest do niczego (o ile wogóle można nazwać go hudem).

Btw jak już piszesz "lewel" to nie przez w tylko przez 'v' -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka: 0

Chyba raczej powinna byc madrasc ;)

Grafika, jak powiedzieli poprzednicy, beznadziejna, bo wiekszosc to ripy i to z roznych gier (twoje sa tylko budynki, te piaski czy co to jest i ikonki) :/

No ale poza grafa gra moze byc fajna tak wiec trzymam kciuki! :)

 

A przy okazji: za malo urozmaicen terenu :P (jakby co to byl joke :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi juz o przerobienie przykladu , tylko w pewnym sensie o "nie przerobienie". Chodzi o napis "lewel" . Jesli juz uzywasz czyjegos przykladu to powinienes go pierw sprawdzic czy nie ma zadnych bledow , no ale popraw to , bo razi taki blad.

 

Grafika , wogole nie zacheca , wrecz odstrasza . Nie chodzi mi nawet o to , ze z Tibii czy Heroes V. Tylko o to , ze wogole mi sie nie podoba , uzywanie grafik z innych produkcji. I w dodatku grafika wyglada jakby byla tu na sile wepchnieta , bo nijak nie pasuje. Zrob lepiej swoje wlasne , albo najmij jakiegos grafika.

 

No ale zycze powodzenia , zobaczymy co z tego wyjdzie. ( mam nadzieje , ze gra juz nie bedzie gotowa za tydzien czy tez dwa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się ciekawie, przydał by się jakiś HUD, bo to dziwnie wygląda.

 

WTF mieszanka tibii (ble) z czymś na wzór wspaniałego golden sun'a? Profanacja ;>?

 

Ty wszędzie widzisz profanacje <_< Mario w grze zbierający jabłka. PROFANACJA!

Kiedyś zastanawiałem się, co znaczy ankieta na temat czy ty jesteś fanbojem. Teraz już rozumiem co autor ankiety miał na myśli <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak trawa ma byc w izometrii? :dots:

Znaczy bardziej pochyła żeby była, to wtedy będzie sprawiac takie. (dla niekapująco-niekumających: zmniejszyc wysokosć sprita trawy czy tam "bacronda" ale nie po prostu ją obcinając tylko tak jak... w gmowym paincie jest taka opcja transform > stretch. ewentualnie mozna ją wcześniej obrócić o 45')

Zamiast tak gm.gif będzie wyglądać tak gm2.gif

@DOWN A czemu mamy się nie kłócic?? chę?? A może my się lubimy kłócić o głópoty? chę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa nie jest w izometrii i dlatego tak źle to wygląda

Nie, nie, nam nie chodzi o trawę, tylko o całość jako grafikę. Taki mix różnych grafik i stylów wygląda kijowo.

a jak trawa ma byc w izometrii?

:]

E:

zamiast tak (...) będzie wyglądać tak (...)

Sama tekstura trawy i tak pozostaje taka sama, więc nic to nie daje. Zmień całą grafikę, a nie bawisz się w obracanie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiałem powiedzieć, że mam zamiar zmienić grafikę na własną, a przedstawiając gre chodziło mi głównie o pomysł. A budynki są takie, gdyż nie mogę się zdecydować w jakim programie je rysować ( wogóle wszystko). Może ktoś mi poradzi? Bo ta grafika na pewno nie zostanie.

 

@Pieter : może wydaje Ci się to nic wielkiego, ale żeby zacząć tworzyć to "demo" musiałem zmienić około 70% kodu. To może usunę te screeny co? Tylko nie wiem czy nie dostanę soczystego warna. Taa i ten HUD też będzie zmieniony. Aha jakby co to nie gram i nie lubię tibii, a grafiki stworków wziąłem bo coś wziąść musiałem.

 

A co do tego "lewelu" to pomyślałem, że jak robie po polsku to do oporu :)

 

EDIT:

@DOWN: Harv trochę mi się porąbało, chodziło mi o to, że bez przeróki podstaw tego przykładu nic nie mógł bym zacząć z moim demem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego "lewelu" to pomyślałem, że jak robie po polsku to do oporu

Coś nie widać, abyś robił po polsku...

o levelu napisał już lollus. Exp zmień na doświadczenie ( <_< ) Do tego polski tytuł gry, i może wtedy będzie można uznać tą grę za "polską"

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji grafika będzie robiona przeze mnie i mojego kolegę i praktycznie nic nie będzie z Tibii czy też innej gry

Może i dobrze, ale pokaż choć kawałek nowej (choćby nawet jednego sprite'a), chciałbym się przekonać jak to będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...