Skocz do zawartości

Zablokowane Nie czytaj helpa - bądź głupszy


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Zauwazyłem, że od pewnego czasu powstała wśród starszyzny GMClanu kampania polegającna na zmuszeniu użytkowników do czytania helpa. Zatem wychodzę z popozycją, może powinniśmy wszyscy prmowac to w jakiś szczególny sposób, np. uzywając zdjęć aktorów, znanych reklam, itp., a może świat stanie się lepszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie troche głupi pomysł. Myślicie że na to pujdą? Lepiej już jakąś akcję edukacyjną zrobić w formie konkursu :P No i artukuły, powinno się kilka nowych pojawić dla słabszych użytkowników ewentualnie b.dobrze opisane przykłady. Takie jest moje zdanie. BTW piszę kurs GMLa od kilku dni, może pomoże :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozumcie, jeśli ktoś :

a) nie umie angielskiego

B) nie ma czasu na helpa

c) nie chce mu się tego czytać,

I jeżeli jakaś osoba spełnia któryś z tych powyższych warunków, to o pomoc pyta na forum. Mnie denerwują osoby które pod tematem jakiegoś banalnego pytania dotyczącego Gma piszą: "nie zaśmiecaj forum takimi banałami, bo to mnie wkurza, idźź czytaj helpa" . Musimy pamiętać że to nie jest miejsce dla samych profesorów GMa, są tu osoby które słabo się znają na Gmie i zawsze będą zadawać banalne pytania. Zamiast zakładać tematy dotyczące promowanie helpa, lepiej pomóc komuś w jakimś problemie, a oni być może odwdzięczą się czymś (np.jakąś reklamą twojej gry w sygnaturce)

P.S

Dziadek, zdjęcie tego dziecka w twojej sygnaturce jest odrażające. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tu osoby które słabo się znają na Gmie i zawsze będą zadawać banalne pytania.  Zamiast zakładać tematy dotyczące promowanie helpa, lepiej pomóc komuś w jakimś problemie, a oni być może odwdzięczą się czymś (np.jakąś reklamą twojej gry w sygnaturce)

 

1. Problem w tym że pytania są zbyt banalne czasem.

2. Po co reklama w czyjejś sygnaturce? Założy się temat o grze na forum i już wszyscy wiedzą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu forum jest po to by pomagać innym, a nie wszystkich odsyłać do helpa.
Racja ale denerwuje takie tłumaczenie jeśli masz coś opanowane w małym paluszku. Trudno się dziwić :P

 

c) nie chce mu się tego czytać
Ja powiem tak, jak nie chce mu się czytać czy coś takiego to napewno nie dojdzie do czegoś. To nieuniknione.

 

Wniosek? Zrobić coś albo zacząć stosować jakieś zasady względem tych osób :P

 

EDIT

Przypomniałem sobie. Kiedyś wpadłem na pomysł żeby zrobić coś takiego jak mistrz i uczeń. Jak same nazwy mówią to mistrz mógł by sobie wybrać jednego z początkujących i ich w jakiś sposób go edukować, pomagać itd. :P Czyli mistrz obpowiada za ucznia a uczeń reprezentuje poziom wiedzy mistrza ;]

 

Zrezygnowałem z pomysłu bo nie był niedopracowany, ale może wy coś domyślicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dobra, ale skoro ktoś nie zna angielskiego, to jak ma zrozumiec programowanie ?? Jak nie wiesz co to kierownica, to samochodu się nie nauczysz kierować. A polski help powstanie, bo racją jest, że niektórzy wolą pójść na łatwiznę. Z drugiej strony mógłbym od was dostać jakąś motywację aby go szybko skończyć, np. serial do gm6.1 albo jakiś serwer typu farmerfran.gmclan.org :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale skoro ktoś nie zna angielskiego, to jak ma zrozumiec programowanie ?? Jak nie wiesz co to kierownica, to samochodu się nie nauczysz kierować. A polski help powstanie, bo racją jest, że niektórzy wolą pójść na łatwiznę. Z drugiej strony mógłbym od was dostać jakąś motywację aby go szybko skończyć, np. serial do gm6.1 albo jakiś serwer typu farmerfran.gmclan.org :P

Keya za free nikt ci nie da, możesz skorzystać z pirata ale nie polecam-wtedy nie będziesz mógł sprzedawać swoich gier :( Choć jeśli ma on służyć ci tylko do tłumaczenia helpa to możesz skorzystać, choć ta sprawa należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowny problem nie polega na tym, ze ktoś zadaje banalne pytania, elcz na tym, ze ktoś zadaje pytania, na ktore odpowiadano n razy, wiec jesteś w błędzie Bigshark.

Mnie osobiście denerwują cwaniaczki, co im sie nie chce ani helpa, ani forum przeszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...