Skocz do zawartości

[0.2a] Farmer Fran : Birth of Sun


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo dobrze się zapowiada. Efekt dzień-noc bardzo dobry. Jednak w mieście mam tyle fps'ów, że hej. 11fps przy 2,8ghz, 256ram i karcie 128mb to dziwna sprawa. Prosimy o optymalizacje, jaką tylko się da zrobić. Ładna grafika, muzyki/dźwięków nie słyszałem (głośniki miałem wyłączone). Ciekawa sprawa, czekamy na następne dema/screeny. No i na pełną wersje.

 

PS. Hehe - na stronie pisze, że demo dostępne w dziale download, a takowego nie ma *diaboliczny śmiech*. Taki mały szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Bardzo dobrze się zapowiada. Efekt dzień-noc bardzo dobry. Jednak w mieście mam tyle fps'ów, że hej. 11fps przy 2,8ghz, 256ram i karcie 128mb to dziwna sprawa.

 

Ja mam 1,5 Ghz, 256 ram i kartę 64 mb, i nie zauważyłem nic co by zwlaniało grę. Może macie włączone duzo programów w tle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom demo fajne ... i tak samo mi te miejsce gdzie znajduje się sklep muliło strasznie i tak się zastanawiałem co może być tego przyczyną ... i nagle zauważyłem że z tych drzew spadają liście ... może to to powoduje takie straszne chrupanie ... chociaż z drugiej strony nie powinno tak być. Poza tym system sadownictwa działa dobrze. szkoda tylko że nie można sprzedać już w demie swoich wyhodowanych warzywek - wtedy to demo byłoby bardziej żywotne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga bo mam zamiar użyć uargumentowanej krytyki wobec tej produkcji, jesli tworca ma slabe nerwy to niech nie czyta -_-

 

Mianowicie, co w tej grze moze przyciagac te osoby ktore graly np w HM:BTN? Wg mnie to jest plagiat, na razie chyba zero Twoich pomyslow.

Po co robisz gre ktora juz zostala zrobiona? Grafika stoi na sporo gorszym poziomie niz ta na GBA, o PS nie wspominajac. Gra strasznie zwalnia na PC porzadnych klas, gdzie na GBA chodzila wysmienicie, a chyba nie musze porownywac danych technicznych.

Ten efekt dnia i nocy, nie mam pojecia co w nim niezwyklego, przeciez to jakis granatowy prostokat z image_alpha przyslania ekran i daje to raczej marny efekt. Daleko tej grze do takiego stadium aby mogla mnie zainteresowac na dluzej niz 5 minut, uwzgledniajac, ze HM:BTN nie mial dla mnie tajemnic. Uzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zmieniłem chociażby system sadzenia na polu, bo ani w BTN ani w FOMT nie było takiego prostokącika. Pozatym buraków tez nie było. Plecak również był inaczej skonstruowany, a i opieka nad zwierzętami będze inna niż w tradycyjnej grze Harvest Moon. Może twoja opinia to po prostu zwykła zazdrość, popadasz w samouwielbienie lub nic dla ciebie nie jest wystarczająco dobre :P

 

Co do mulenia. Zauważyłem,że na komputerach z inną wersją DirectX niż sam posiadam gry zawsze muliły, może to jest przyczyną (mam 9.0c). Pozatym spadające liście wyłączę w czasie gry :P. Faktycznie sprzedawanie przedłużało by żywotność dema, ale na poczatku nowego roku ukaże się wersja z mozliwością hodowli kurczaków, kilku nowych warzyw i zbieraniem runa leśnego. Wtedy dołączę też sprzedaż (i pogodę, żeby nie trzeba było podlewać codziennie :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzisiaj byłem w parku narodowym. Była to wycieczka. Na początku tego parku było drzewo oblibus spasiba. Wszyscy byli nim zachywceni. Poszliśmy dalej. Tam było następne oblibus spasiba. Jednak tym nastepnym mało osób się zainteresowało, choć było nawet ładniejsze od poprzedniego.

 

21% osób dorysłych wie oco chodzi

16% w wieku młodzieńczym wie oco chodzi

11 % dzieci wie oco chodzi

 

W takm razie wytłumacze to gdyż mało osób zrozumiało.

Nawet gdyby twoja gra była lepsza od HM (lecz na to się nie zanosi) To i tak zawsze pozostanie to klon HM, którym oprócz Gmclanowiczów mało kto się zainteresuje. TO prawie to samo z mikroskopijnymi nowościami.

Nudne, ruszcie głowami i wymyślcie coś oryginalnego.

:boxed:

A co do Quaztecoloclca- być może zżera go zazdrość, gdyż pyszni się przed wszystkimi a sam narazie mało zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dobra chłopaki nie kłócić się. Nie chodzi o to czy to klon czy nie, w końcu robię tę grę z pełną świadomością. Chodzi po prostu o to żeby sprawić radośc osobom które w nią grają. Przecież mógłbym stworzyć tysiące innych gier (ba nawet się do parunastu przymierzałem), ale Farmer Fran chodzi za mną od ponad dwóch lat i tę grę mam zamiar stworzyć, dlatego że staram się zmieniać pewne schematy. Bo w końcu czy zawsze główny bohater musi rozbroić bombę dokładnie w momencie gdy zegar pokazuje 00:00:01 ?? No nie. Dla tego ja staram się w tym co już jest wprowadzać pewne zmiany. Lepsze bądź gorsze, ale zmiany i ta gra jest tego przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek gry bardzo dobry. Wykonana starannie. Menu bardzo dopracowane, bardzo zrozumiale. Pomyslalbym, czy nie warto byloby zrobic ja w rozdzielczosci np. 800x600. Grafika jest dobra jak na taki rodzaj gry. Muzyka znakomicie dobrana do watku. Mojej corce gra spodobala sie. Mysle, ze nie skonczy sie tylko na demie tej gry. Zachecam do dalszego pisania. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Administratorzy

Wczoraj wieczorem na GMC nie dało się wejść, więc daję dopiero dzisiaj:

http://farmerfran.pwii.pl/index.php?lang=pl&id=galeria

W galerii aż 10 nowych screenów, pozatym uaktualniłem na stronie pozostałe galerie.

 

122006_224530.png

122006_213612.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administratorzy

Dzisiaj 4 nowe screeny (numerki 35-38): http://farmerfran.pwii.pl/index.php?id=galeria&lang=pl

 

Kurczaki są już w pełni obdarzone inteligencją, pozostało mi tylko oprogramować im przenoszenie pomiędzy arenami (żeby można je było wynosić na podwórko). Nauczyłem je natomiast ładne znosić jajeczka i jeść.

Dodałem też opcję sprzedarzy, muszę jednak znaleźć do tego celu jakiś ładny domek :P I dodać możliwość zakupu kur. W nowym demo pod koniec miesiąca będzie też po raz pierwszy można kupować zwierzęta.

W maju dodam krowy i owce, w czerwcu dodam pozostałe warzywa, w lipcu zajmę się porami roku a w sierpniu eventami. Do końca października będę pracował nad festiwalami a listopad pozostawię sobie na ewentualne poślizgi, dzięki czemu w grudniu spodziewać się można gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh też sobie robię zawsze takie plany ale nie na tak dużą skale... ja raczej co zrobie w grze na następny dzień ;) Ale zazwyczaj i tak są nieprzewidziane problemy ;)

Co do gry no to screeny prezentują się ładnie grałem w HM kiedyś i mam nadzieję, że dodasz kilka rzeczy których w HM brakowało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nom kilka rzeczy postanowiłem zmienić w stosunku do oryginalnego harvesta, żeby gra nie była kompletną reprodukcją, zatem część mieszkańców będzie robiła coś innego niż do tej pory, a i ogólny system jest mocno zmieniony. Poza grafiką mało co jest takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...