Skocz do zawartości

[0.2a] Farmer Fran : Birth of Sun


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Od jakiegoś czasu pracuję nad nową (znowu) wersją Farmera Frana. Dlaczego - stwierdziłem, że GM ma za małe możliwości 3d, a na naukę C++ nie mam czasu (przeraża mnie ten język). Dlaczego Birth of Sun ?? Bo pojawił się promyczek nadziei, że grę tę w końcu ukończę. Robiłem ostatnio wiele róznych skryptów, testowałem działanie i sposób uzycia kolejek w Game Makerze. Opracowałem sobie w głowie dość prosty sposób działania większości funkcji, wiele starych uprościłem (np. funkcja tekstowa jest teraz krótsza około 10 razy, i do tego ma duzo większe mozliwości).

Efekty mojej pracy znajdziecie w uploaderze, oczywiscie pozbawiłem gry wersji grywalnej - zostawiłem jedynie sam poczatek, z niepoprawnie przetłumaczoną wersją angielską (bez słownika, zatem niektóre zwroty brzmią trochę śmiesznia), i wyrzuciłem to co już mam - czyli zaczątek farmy i miasta. To ukaże się za jakiś czas. Gra będzie rewolucyjna pod tym wzgledem, że wykorzysta bardzo wiele ukrytych zdolności Game Makera - wyciągnie z niego siódme poty i w prosty sposób przekaże wam bardzo ciekawe efekty. Narazie więcej nie napiszę, ani o tym co w grze będzie, ani kiedy - bo jak o tym mówię to zawsze w tym dniu tworzenie gry kończę :D.

 

DEMO 0.2

 

Dostępne jest nowe demo gry, w dniu dzisiejszym dostępne tylko dla uzytkowników Game Maker Clanu, dlatego brakuje informacji o nim zarówno na oficjalnej stronie gry jak i na stronie hmt.pl .

Demo można pobrać z tąd, znajdziecie tam instalator - całość waży 2,37 mb.

 

( https://gmclan.org/up23_3_ffbos_demo02a.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • Administratorzy

Jak widać na załączonych obrazkach, postępy są, widać (chociaż słabo, na screenie nr.2) nowy plecak. Aktualnie zajmuję się narzędziami (motyka, konewka) i sadzonkami, a wtedy pierwsze demko.

11102005_20744.jpg11102005_20811.jpg

11102005_20758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozczarowałem się Gnysek, choć ta grafika 3d nie była najlepsza to obecna wogule mi się nie podoba i uważam że jest gorsza nawet niż grafika w 1 harvestmoonie na snesa.

Sory to jest moja opinia, a i tak grafa w Farmerfranie 3d nie była zła, więc nie wiiem czemu zmieniłeś na 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No nie wiem czy na SNESie może być lepsza, skoro to jest grafika po części z GBA.

Duży screen:

11102005_213337.png

 

P.S. Teraz wszystkie screeny z gry są konwertowane do formatu PNG za pomocą DLL'a (więc można je pstrykać w dowolnym momencie gry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziki widzę że macie straszne kompleksy. To jest temat o grze Farmer Fran więc nie odwołujcie się do Cairo 3. A porównywanie grafy 3d do 2d to amatorszczyzna....

Być może grafika wydaje mi się słaba dlatego że jest tak pusto, rozumiem że pojawią się jakieś drzewka i inne elementy grafiki. I doprawdy nie wiem co was ugryzło, wam ta grafika może się podobać a mi nie i nie ma problemu a wy już odrazu oburzacie się i wogule. Pamętajcie! Swoje kompleksy leczcie gdzieindziej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No tak, jak na demo to mało, ale zamiast screenów, mozna zobaczyć na własne oczy jak to wygląda. Za kilka dni powinno już dać się sadzić warzywa, a jak będzie już działał sklep - dam kolejne demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...