Skocz do zawartości

Mr. Potato


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Mr. Potato ver. 0.6

 

Gatunek: Platformowa

 

Opis: Hmm... ciężko będzie z opisem, bo jest to jedynie wersja z gameplay'em ... gra jest cały czas rozwijana, więc wszystko może się zmienić... po prostu potrzebuję "testerów" którzy powiedzą.. co jest źle, co jest dobrze... :) W grze jest tylko 5 leveli, ale to powinno wystarczyć jak na demo.. :P

Download:

Rozmiar pliku: Spakowane - ok.1mb Rozpakowane - ok.2mb

Klik

Autorzy:

-Programowanie: Jakub "KubaGM" Błach

-Fabuła: Jakub "KubaGM" Błach

-Grafika: Jakub "KubaGM" Błach

-Muzyka: hmm... powiedzmy że "Internet" ? :P

 

Screeny:

skrin.pngskrin2.pngskrin3.png

Uwaga! Screeny pochodzą z wersji 0.1, więc obecnie gra wygląda zupełnie inaczej!

 

Mam prośbę... nie piszcie postów które nie zawierają uzasadnienia do oceny... to jest wersja testowa, więc piszcie co należy zmienić, co zostawić... tak będzie najlepiej, a dzięki temu pełna wersja wyjdzie szybciej.. :P

 

Edit: PS: Zapomniałem powiedzieć, że jest to "my first game" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

graficznie to chyba nie mam co mówić ;)

a to co mi przeszkadzało to:

1. baardzo małe okienko gry

2. ciężko czasami dostrzec niektórych przeciwników (głównie tych zielonych)

3. bee.jpg

po wejściu w to miejsce i ciągłym trzymaniu spacji odtwarzany jest dźwięk skoku, choć heros nawet nie skacze

a ocena? Wiem że to jest wersja testowa dlatego narazie nie oceniam ale może coś z tego wyjść ;)

btw to fajny kartofel w ikonie gry wyszedł ;F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to, że postać gdy stanie w miejscu zawsze zwrócona jest w prawą stronę. I za szybko się porusza. Animacja "stania" też jest za szybka - wtedy ta pyra wygląda jak na speedzie czy cuś. Ale ogólnie to ładnie gra się prezentuje ( graficznie ). Zobaczymy jak będzie z grywalnością i fabułą gdy ukończysz ten projekt. ;P

 

Może muzykę zmień z midi na jakąś NESową / SIDową lub coś w tym stylu. :P

 

EDIT: Gdy przyciśniesz naraz lewo i prawo to postać chodzi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fajna,jednak tak jak mówił 1 kolega - przydałoby się więcej bonusów,tajnych przejść... :]

 

Mam jednak małe zastrzeżenia co do twórcy grafiki oraz silnika gry.Jednak z tego co wiem(twój przykład chmur),na prawdę świetnie programujesz,dlatego jestem skłonny uwierzyć,że grę sam programowałeś.Jednak podobną grafikę jak w twojej grze gdzieś już widziałem,nie przypominam sobie tylko gdzie... :P Może Ty mi powiesz? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucco, mogę ci gwarantować że grafiki sam robiłem... ;)

Edit: Silnik tak samo... Zresztą wejdź w mój upload, to zobaczysz jak rysuje... nie będziesz miał wątpliwości <_< .

 

PS: Informuje że wszystkie bugi zostały naprawione... :thumbsup: Dawać następne! :P

Jeszcze z kilka bugów się pozbędę (jeśli w ogóle są) i daję aktualizacje.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...grafika przyjemna dla oka.

Ładne efekty,jednak postać za szybko się rusza.

Tych zielonych glutków czasem się nie zauważa,bo wtapiają się w tło.

Narazie na 4/5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkur...rza mnie zmiana rozdzielczości. Pixelart pixelartem, ale zoom x2 wystarczy, a dodanie opcji zmiany tryby wyświetlania nie powinno nastręczać problemów. Kartofel za bardzo przypomina fioletowego pacana z Furry. Jak puszczam strzałkę w lewo, postać odwraca się w prawo - ten detal denerwuje. Brakuje warstwowego tła - przecież gra nie jest osadzona w akwarium, gdzie jedna ściana jest pomalowana na wzór oceanu. Reszta ok.

 

3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając w pierwszą wersję wymieniłbym to co wyżej :P W 0.2v jest już lepiej ;) Tylko dalej ludzik podczasz puszczenia strzałki w lewo staję w prawą stronę. Tak jak Jaklub napisał nie podoba mi się trochę tło bo jest ciągle takie same :P Dobrze że powiększyłeś rozdzielczość grania. Wtedy jednak była za mała. Do grafiki nawet nie będę się czepiał bo jest super. Fajna muzyczka oraz dźwięki. Skok jak ktoś już napisał mógłby być zmieniony na strzałkę w górę. Żadnych innych bugów nie miałem ;)

Gra jest już bardzo dobra a to dopiero wersja testowa :P Dam 4/5 bo to nie jest jeszcze pełna wersja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł: zrobić kontrole skoku, im dłużej przytrzymamy przycisk skoku tym wyżej skaczemy, a jak tylko pykniemy przycisk skoku to nasz ziemniak skoczy nisko.

No i zrób skok na spacji oraz na strzałce w górę bo niektórzy wolą tak a inni na spacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już lepiej i większe okno gry, i brak większości błędów, aż chce się grać. tylko szkoda że jak narazie mało leveli jest gierka jest mało urozmaicona. Tak jak już wyżej napisali, ukryte levele, bonusy. Czekam na następne update'y i wtedy pewnie ocenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ta gierka. Kojarzy mi się z Dizzym lub z Furrym :P

Co do bonusów.

-osłona

-energia

-deszcz kartofli

-double skok przez 30 sek.

-szybsze chodzenie przez 30 sek.

-bazooka na kartofle

...

hmm daję ci 5/5 mimo, że w tej grze o nic nie chodzi. Dodaj takie coś, że musisz (tak jak w happylandzie) zbierać małe-żywe ziemniaczki zaprowadzać do wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz jestem..

Lol... jak widzę same piątki XD.... nawet fabuły nie ma a takie oceny :huh: ? To daje naprawdę sporą motywacje by zrobić full-wersje :D .

 

Odnośnie gierki: Przed chwilą zrobiłem zapadającą się ziemie... :P

 

Edit: Nowa wersja... zrobiono kilka 'drobnych poprawek', bo pracuje nad 'siłą skakania' oraz bonusami... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu od 2-3 miesięcy zagrałem w naprawdę porządną platformówkę jaka pojawiła się na GMC, w której jest świetna i przyjemna dla oka grafika, muzyka też fajna, spadające liście jak i inne szczegóły naprawdę umilają grę, postać może i za szybką ma animację, ale w ogóle mi to nie przeszkadza.

 

Dam za świetnie wykonaną platformówkę 5/5.

 

Mucco, mogę Cię zapewnić, że to jego grafika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował coś w stylu sklepiku tongue2.gif W jakiś poziomach gry pojawiałby się sklepik w którym można np. kupić życie lub jakieś bonusy.

A'la Zenek Zombie ? :P

 

@topic:

Gra jest zaje****a.Mimo kilku bugów gra się przyjemnie i o to właśnie chodzi! 5/5

 

Edit:

Grając w 0.3 bugów nie znalazłem :) Mam tylko kilka uwag:

-tam gdzie są te ostre pale i spadają kamienie to czasami ciężko je zauważyć(kamieni),proponuje dać troszkę jaśniejsze tło

-po przegraniu niema game over,wiem że jest to gameplay i mam nadzieje że w pełnej wersji będzie,ale to troszkę dziwnie wygląda ,że grasz a tu zonk i widzisz pulpit :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...