Skocz do zawartości

WebExplorer


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: WebExplorer

 

Gatunek: Przeglądarka internetowa

 

Opis: Co tu dużo opisywać :) przeglądarka internetowa z szybkim notatnikiem w celu np: zapisania sobie wzoru przedstawienia gry/programu na GMC :) Posiada także otwieranie stron w osobnych kartach itp. :)

 

Download: Pobierz!

Rozmiar pliku: 506 KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Ditcom

Fabuła:
Nie ma fabuły :)

Grafika:
Ditcom

Muzyka:
Nie ma muzyki :)

Screeny:

Screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi + gotowy prosty silnik = standard. Ja bym radzil zmienic grafiki na lepsze bo tylko one mogly zadecydowac o lepszym uzytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, no to gratz, ale o ile wiem w delphi zrobienie przegladarki nie jest trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PsichiX:

Nie jest trudne, gdy wykorzystujemy silnik IE jak to jest w tym przypadku.

 

@Ziomalek:

Napisz przeglądarkę z własnym silnikiem renderującym lub opartą na Gecko, to wtedy pogadamy, bo to co Ty pokazałeś, to jest parę funkcji na krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dam 1/5,nawet tego nie targam,bo po co?

robisz ciagle gr....yyy..eee..."coś" na upierdliwego,choć wiesz że wszystkim się podobać nie będzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zrobiłeś Internet Explorera, tylko z inną grafiką. Chociaż użyj jakiegoś Gecko (chyba dobrze napisałem... chodziło o silnik Firefoxa), to pogadamy.

 

Rozumiem, że pierwsze programy satysfacjonują. Ale dobrze wiesz, ile to jest kodu. Nie publikuje się takich rzeczy, uwierz. Szkoda się upokarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wszystkich. To po prostu Internet Explorer z inną grafiką

 

Zalety:

+ Fajna grafika

 

Wady

- Przerobiony Internet Explorer

- Nieprofesjonalnie wykonany! (udawane zakładki, bazuje na innej przeglądarce, bug w notatniku)

 

Ocena: 1/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF?

Mało shitu na gmclanie? :confused:

Lepiej weź się raz, a dobrze za porządny projekt,

to nikt Cię nie wyśmieje i nie będzie po tobie jeździł.

No chyba, że nie potrafisz, ale to już do tylko i wyłącznie

Twoich rozmyślań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Solmis, w jakim celu co znak interpunkcyjny naciskasz enter. Dziwnie to wygląda, na serio.

 

Co do programu, beznadziejnie. Wymienić Ci błędy? Oto one:

- stała ilość kart - idiotyzm i beznadzieja, kompletnie sprzeczająca się sensowi istnienia takiego systemu - ich ilość powinna być dynamiczna i powinienem mieć możliwość otwarcia ilu tylko kart chcę, a nie że mam od początku określony limit 5. Poza tym, nie wiadomo co jest w danej karcie dzięki genialnemu captionowi.

- jak chcę otworzyć jakiś link w nowej karcie to w każdej normalnej przeglądarce naciskam prawy przycisk myszy i wybieram "Otwórz w nowej karcie". U Ciebie jak ten przycisk naciskam, to pojawia się tylko możliwość otwarcia w nowym oknie. Więc wybieram ją i co? Otwiera mi się Internet Explorer...

- rozszerzając okno nie rozszerzam okna w którym jest strona - po co komuś coś takiego? Jak nie umiesz włączyć w Delphi tak prostej rzeczy jak rozszerzanie się komponentu wraz z formą to nie zabieraj się za publikowanie programów - tylko i wyłącznie się kompromitujesz tym samym.

- gdzie historia? Gdzie coś w stylu Ulubionych?

- dlaczego w menu Plik jest tylko opcja "Wyjscie"? A gdzie możliwość otwarcia nowego okna, nowej karty, otwarcia adresu, otwarcia pliku html, zamknięcia okna/karty, zapisania strony, wydruku czy możliwość pracy w trybie offline?

- w jakim celu są te "Dodatki"?

- jak mogę zmienić jakiekolwiek ustawienia przeglądarki? Bo nigdzie czegoś takiego nie widzę...

- gdzie możliwość zmiany kodowania znaków czy zmiany rozmiaru tekstu?

Ode mnie bardzo zasłużone 1/5 leci Ci na konto. Zanim coś wydasz, to się zastanów parę razy w jakim celu to wydajesz. Bo coś Ci powiem - te parę poleceń do przeglądania stron i obsługi silnika IE w Delphi nie służy robieniu własnych przeglądarek - one służą zrobieniu z poziomu programu podglądu pliku HTML (np. przy tworzeniu edytorów, czy plik pomocy zapisany w postaci HTML), a nie robieniu przeglądarki. Teoretycznie, wkładając trochę wysiłku, można by z pomocą tego zrobić coś ciekawego, ale Ty użyłeś podstawowe funkcje i nic więcej. W ogóle tego nieurozmaiciłeś. Nic nie zrobiłeś, żeby używanie tego programu miało jakikolwiek sens. Do tego ta grafika - już lepsze byłyby przyciski, które wraz z Delphi wgrywają się do "Program Files\Common Files", one przynajmniej mają jakiś wygląd, a te to szajstwo na trzech kółkach. Podszkol się w Delphi i zamiast zaśmiecać forum byle barachłem zrobionym w nim, zrób coś na prawdę porządnego. To IDE ma na prawdę potencjał dla programisty, który nie chce się wysilić przy kodowaniu, jednak trzeba umieć potencjał tego programu wykorzystać, a nie nawklepywać pierwsze lepsze funkcje i być zadowolonym, że ma się program. Nie na tym to polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...