Skocz do zawartości

e"L"ka 2.1 beta demo


Ra3l

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: e"l"ka

 

Gatunek: samochodówka/symulator

 

Opis: Jazda samochodem, wykonywanie zadań.

e"L"ka v. 2.1 beta demo

Klawiszologia:

strzałki - poruszanie

A- bieg w gorę

Z - bieg w doł

X - sprzęgło

Y - lewy kierunkowskaz (wł/wył)

I- prawy kierunkowskaz (wł/wył)

U- awaryjne (wł/wył)

E - odpalanie slinika (przytrzymac 1.5sek.)

Lx1-swiatla mijania

Lx2-swiatla drogowe

Lx3-wyłączenie swiateł

Spacja - hamulec ręczny

myszka - poruszanie po menu

 

Download:https://gmclan.org/up1107_4_elka.html

Rozmiar pliku: 1,5mb

 

Autorzy:

 

Programowanie: Ra3l

RaistlinBlackRobe (pomoc przy liczniku)

NoBody (biegi)

Modlis (swiatla, i ogolna pomoc)

 

Fabuła: Ra3l

 

Grafika: Ra3l

 

Muzyka: zasoby internetu (obróbka Ra3l)

 

Screeny:

3b1915de0b8da77bm.png

ce67e35514e7028em.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeszedłem całą.

 

Plusy:

- sterowanie (realistyka)

- grafika

 

Minusy:

- błędy (w 2 planszy, ruszyłem i ... pokazał się napis, że zapomniałem włączyć kierunkowskazu - na prostej drodze)

- plansze (Czym różni się 1 od 2? W obydwóch zrobiłem to samo, i przeszedłem plansze.)

 

3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś polecenie??;]

 

Dojedz do końca drogi zawróć, i zaparkuj :]

 

Ale jak będzie up to nie będzie można tam wjechać bez zawrócenia.. :]

 

A 2 od 1 tym się różni że chciałem pokazać noc;]

 

Ale w wersji 2.2 będą błędy poprawione i więcej plansz..

Dziękuję za ocenki..

 

Macie jeszcze propozycję co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna lecz nie mogę odpalić silnika w 1 lvl'u :(

 

4/5 :thumbsup:

 

Omg O.O . Trzymasz E z 2 sekundy , potem X + A i jedziesz.

 

A tak pozatym duzo bledow , skrecanie mnie dobija ze taki maly promien . Jazda tylem mi sie wydaje szybsza niz przodem. A tak pozatym ciekawy pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przejść tu już ktoś napisał że przeszedł:]

 

A po za tym ja i dwóch kolegów testowaliśmy to na przejście i każdemu się udało:] nie za pierwszym razem ale się udało.

 

W poniedziałek będzie UP. Dziś i jutro nie ma szans bo jadę na Weselę:]

 

Wszystkim dzięki za ocenki:]

 

pozdrawiam.

 

Promień skrętu zawsze można poprawić, tylko nie wiem czy takie w miejscu skręcanie to fajne?;]

 

Hehe

 

Mam nadzieję że nie jeździcie tylko na 1?;]

heh X+A = 1, X+A =2 etc. aż do piątki.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota, startuje z V biegu... Poza tym nie używa sie znaków rzymskich do biegów.

Cofanie głupie, bo cofa szybciej niż przyspiesza. Do tego za mało dokładne sprawdzanie kolizji z białą linią. Moża wyjechać za ekran a potem nie wrócić.

Promień skrętu za mały.

3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najechać na linię można ale przez nią przejechać już nie...

 

A co to za róznica czy IV V ? Czy 4 5?,

 

Nie wiem jak zrobić żeby można było ruszać jedynie z I i R.

 

GML
if zmienna_odpowiadajaca_za_nr_biegu = 1 then

{

kod na jazde w przod

}

 

if zmienna_odpowiadajaca_za_nr_biegu = 0* then

{

kod na jazde w tyl

}

* 0 traktuje jak R

 

 

Zrob jeszcze zeby kierunki przy odbijaniu kierownica same sie wylaczaly.

 

Dziwnie tez wyglada startowanie z wyzszych biegow z taka predkoscia natychmiastowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :] nie jako R tylko jako -1:] ale skąd mogłeś wiedzieć:P heh 0 to looz:]

 

odbijanie kierunków to też w sumie mogę zrobić ale to najwcześniej w poniedziałek bo za raz jadę..

 

Dobrze by tez bylo jakby bylo gdzies pokazane jaki jest skret kierownicy/kół . Zawsze to jest latwiej. ;p

 

Mam nadzieje , ze beda tu rozne zadana typu np wyprzedzanie , ronda i inne skrzyzowania itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawajcie pomysły :]

 

Jeżeli będą mi się podobały i podołam to dodam...

 

Dobrze by tez bylo jakby bylo gdzies pokazane jaki jest skret kierownicy/kół . Zawsze to jest latwiej. ;p

 

Mam nadzieje , ze beda tu rozne zadana typu np wyprzedzanie , ronda i inne skrzyzowania itp tongue2.gif

Tak będą inne manewry...a co do skrętu kół to mogę zrobić:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra oto moje dwa pomysły (się rozpisałem :lol2: ):

  1. ucząc się jeździć czasem jeździ się po motodromie a czasem po mieście, można by zrobić niby taki motodrom, ustawić takowy jako background i do każdej misji na takowym pododawać te obj z którymi kolizji się przegrywa, i słupki do pokazania że w tej misji akurat tam się nie jedzie, tyle że każdą misję na motodromie trzeba zaczynać z tego samego miejsca, przy biurze nauki jazdy albo czymś takim

     

    poniżej przedstawiłem taki załóżmy motodrom, miejsce od którego zaczynamy każdą misję jest zaznaczone jako start, tam gdzie są "biura" dało by się jakieś domki (na mapie oprócz tego biura jest dom o nazwie coścosiowe biuro, chodziło mi przez to oto że widząc po motodromie firma jest duża i można było by dać jakiś warsztat czy coś takiego), znajduje się też szlaban odgradzający motodrom od miasta i parking dla aut (na przykład tych co akurat przywieźli kursantów czy coś)

    elkaii8.png

    dodatkowo powiem że bardzo podobny obszar, dokładniej ten w którym jest szlaban parking, biura i "warszt czy coś innego" znajduje się we Wrocku, ale posiada wiele większy motodrom :)

     

     

  2. menu w pierwszym demie polegało na dojechaniu do elementu startującego, czy wyjścia, niestety w pełnej grze nie mogło być już takowego menu, ponieważ sterowanie jest trochę za trudne jak na menu, ale wpadłem na pomysł że menu mogło by wyglądać jak poniższa część motodromu, ale chodziło by się po niej ludzikiem (sterowanie oczywiście jak z GTA) i np. dojście do auta to start nowej gry wyjście do szlabanu, albo do auta na parkingu to wyjście, podejście do stojącego na chodniku kolesia wczytanie gry, ale skąd gracz ma wiedzieć gdzie co jest, otóż tu można wziąć pod uwagę element z drugiego dema gdzie egzaminator mówi co mamy zrobić, w ten sam sposób mógłby być pokazany obrazek gracza mówiącego gdzie co jest (czyli taka lista np. auto-nowa gra)

    elkahb0.png

ED:

przy okazji po mieście jeżdżą auta, a tu, na motodromie w zasięgu widoczności gracza (gdzie widać np. kawałek jakiegoś parkingu czy drogi) mogło by być auto które np. próbuje zaparkować, i co chwila się nie udaje, czyli wjeżdża do połowy i cofa i tak w kółko ;).

 

ED:

dać ogrodnika do menu który coś tam grabi i jak się podejdzie do niego to dostaje się kod na "usuwa egzaminatora" xDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...