Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

z tekstów o polsce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powiedzcie mi, co jest trudnego w robieniu takiej muzyki - bierzesz piosenkę, dajesz kick-snare-kick-snare, miejscami jakiś flanger i ludzie się cieszą :s

Dokładnie tak tworzy bity połowa producentów hiphopowych, a kiedyś każdy ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bedziom: Nohavica ma też lepsze kawałki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie masz żadnego argumentu. Czekaj, nic się nie zmieniło, damn it.

 

Ale ja Ci ułatwię zadanie, może wreszcie. Nie są to wyżyny intelektualne, postaraj się:

Ale jak dla mnie, to po prostu puszczanie cudzej muzyki i podpisywanie swoim imieniem

Teraz uwierz mi, że połowa amerykańskich bitów z lat 90. to dokładnie to, czyli, cytując Ciebie:

No i powiedzcie mi, co jest trudnego w robieniu takiej muzyki - bierzesz piosenkę, dajesz kick-snare-kick-snare, miejscami jakiś flanger i ludzie się cieszą :s

Dokładnie tak bity tworzyli kiedyś murzyni. Pętla z sampelkiem, oklepany do bólu kick kick kick kick, szczytem oryginalności było kick hi-hat kick hi-hat. I mnie to jara. Nawet dziś.

 

 

A to ciekawy przykład - sampel wycięty BEZCZELNIE ze starej nutki fajnej wokalistki i do tego standardowa perkusyjka. Kilka prostych efektów do sampla ofc, bo jakość słaba. I to jest bit. Nie wiem gdzie widzisz różnicę, to jest właśnie te twoje "bierzesz piosenkę", dajesz kick, snare, kick, snare. Teraz idź na koncert Peji i zobacz występ Decksa. To jest właśnie taka zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...