Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
U mnie to samo :) .

Strasznie old, słuchałem Jamala z 3 lata temu ale się znudził już, bo ile można tego samego słuchać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem Bogiem, jestem Bogiem, jestem Bogiem... wszyscy "fani Magika" znają tą jedną nutę. A co z takimi hitami jak "Normalnie o tej porze" czy "Plus i minus"?

Bóg pisze się wielką literą.

Bo od tego utworu się zaczął jakiś wielki szał na Pfk, z tego co pamiętam. W dodatku nie każdy lubi psychorapowe plucie do mikrofonu, jakie jest np. w "Plus i minus". Każdy słucha czego chce.

 

Jak dla mnie zespół bardzo kontrowersyjny (osobiście czasami lubię posłuchać), ale gdy widzę jak na polskich forach nastolatki wypisują, że to Magik, Rahim i Fokus niby wprowadzili kulturę HH do Polski, niedobrze się robi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Bogiem i Chwile Ulotne wypromowały PFK.

No i co jak co, ale Paktofonika jest rapem "lepszym" (zabrakło mi określeń ;d) od Pei, Hemp Gru czy Firmy, bo te 2 ostatnie są już całkowicie żenujące.

A ja bym powiedział, że PFK jest takie wyśrodkowane - nie jest bezsensownie wulgarne (jak Peja), ale też niezbyt "grzeczne" (jak Abradab).

 

Paktofonika - THC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co jak co, ale Paktofonika jest rapem "lepszym" (zabrakło mi określeń ;d) od Pei, Hemp Gru czy Firmy, bo te 2 ostatnie są już całkowicie żenujące.

Lepszym? Pod jakim względem :P ? Jeśli chodzi o techniczne aspekty, to zarówno Peja jak i HG miażdżą Pfk (no nie ma co się oszukiwać, większa komercja, lepsze warunki, to i jakość lepsza; to były kompletnie inne czasy). Jeśli chodzi o teksty to już całkowicie od gustów zależy. Peja, HG, Firma dają prosty przekaz bez metafor, czyli jakby kompletne przeciwieństwo Pfk, gdzie właśnie utwory często mają jakieś odwołania, zabawy słowne itd. Problemem jest to, że do wielu fanów Pfk sens utworów ani trochę nie dociera.

 

Nie jedź na stereotypie, że Peja/HG/Firma to syf, bo niczym grammar nazi rzuca się na literówkę, tak Sernat odpowiada na takie śmieszne zarzuty ;) . Nie wiem co jest według ciebie śmiesznego w Peji wspierającym biedne społeczeństwo, w HG promującym jedność, w Firmie walczącej z upadkiem zasad moralnych. Ileż można się śmiać z JP czy SLU, no bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja się z tego śmieję? Ja się z tego nie śmieję, to wg. mnie żenada. HG jarający się paleniem zioła, Peja "reprezentujący biedę", Firma która ogólnie jest żenująca. A, no i wszystkie 3 zespoły wrzucają w prawie każdej piosence na policję dając cały czas te same argumenty. Gdzie tu sens? ;]

Jeśli chodzi o techniczne aspekty, to zarówno Peja jak i HG miażdżą Pfk (no nie ma co się oszukiwać, większa komercja, lepsze warunki, to i jakość lepsza; to były kompletnie inne czasy).

No i zauważmy, że PFK nie funkcjonuje od kilku dobrych lat. No i mnie nie przekonują te technopodobne podkłady w kawałkach HG ;d

 

:D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HG jarający się paleniem zioła

Co jest w tym żałosnego ;) ? Och, miliony ludzi przestaną słuchać Boba Marleya, bo w co drugim utworze śpiewa o ganji.

Peja "reprezentujący biedę"

No tutaj to żeś pojechał :D . Dlaczego dla ciebie wspieranie materialne i duchowe biednych jest czymś złym?

Firma która ogólnie jest żenująca.

Wspaniała konkluzja twoich argumentów.

 

A, no i wszystkie 3 zespoły wrzucają w prawie każdej piosence na policję dając cały czas te same argumenty. Gdzie tu sens? ;]

Troszkę ich już słucham i sporo tekstów znam. Peja w ogóle nic o policji nie śpiewał z tego co wiem. Co najwyżej o instytucjach, które nakładają na nas olbrzymie podatki i chore prawa. Hemp Gru, to szczerze mówiąc najmniej nie słucham, więc ciężko mi stwierdzić, czy masz rację. Firma jest oczywiście związana z JP. Te same argumenty? Może i racja. Ludzie i tak udają, że ich nie słyszą ;) . No i nie wiem dlaczego odczuwasz brak sensu w wyrażaniu swoich poglądów w utworach.

 

A - jeszcze taka ciekawostka ;) . Z serii "Paradoksy Bedzioma":

Paktofonika - THC

A czy ja się z tego śmieję? Ja się z tego nie śmieję, to wg. mnie żenada. HG jarający się paleniem zioła, [...]

Teraz odsyłam do Wikipedii i polecam przeczytać, co to takiego THC. Albo sprawdzić dyskografię Magika i poszukać utworów takich jak "Nasze mózgi wypełnione są marią..." itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że THC i ganja to to samo, meen.

Och, miliony ludzi przestaną słuchać Boba Marleya, bo w co drugim utworze śpiewa o ganji.

Ale... hmm... jak to powiedzieć? Bob Marley jest... inny? :D

Albo sprawdzić dyskografię Magika i poszukać utworów takich jak "Nasze mózgi wypełnione są marią..." itd.

To samo co w poprzednim zdaniu - Magik robił to w jakiś inny sposób. Miałeś kiedyś taką sytuację, że ktoś coś powie i to nie jest śmieszne, po czym powie to inna osoba i to już jest śmieszne? ; /

PFK - Rób co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co w poprzednim zdaniu - Magik robił to w jakiś inny sposób. Miałeś kiedyś taką sytuację, że ktoś coś powie i to nie jest śmieszne, po czym powie to inna osoba i to już jest śmieszne? ; /

Tak, tylko że ty powołałeś się właśnie na ich teksty, a nie na to, jak je wypowiadają ;) . Fajna zmiana poglądów, Bedziomie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziu:

- Hemp Gru - gdy iniciatywę przejmował Wilku, bardzo dobry skład. Na starość Wilka w HG przoduje Bilon i skład się szmaci.

- Firma - dobry rap z przesłaniem, przewijany nieco komercyjnymi zagrywkami w stylu JP.

- Peja - na początku jeden z najlepszych (swojego czasu zaraz za Molestą, która zawsze wymiatała - moim zdaniem, choć pewnie i tak się nie zgadzasz) raperów, teraz bardziej agresywne teksty czasem pozbawione przesłania, ale przynajmniej wiadomo na czym się stoi - Rysiek nagrywa tekst z przekazem i rozumiesz ten przekaz. Kawałek jest bardziej luźny, imprezowy, i każdy to rozumie, nie doszukuje się przesłania.

- Tede - na samym początku kariery nawet niezły, ale bardzo szybko stał się komercyjną szują.

"Pionierami" rapu w Polsce są według mnie właśnie Peja, kilku z Klimy (Kacza, Chada, Molesta (Włodi i Vienio), ewentualnie Magik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...