Skocz do zawartości

Pytania


Nicolas

Rekomendowane odpowiedzi

Tu będe zadawał różne pytania (żeby forum nie zaśmiecać) więc przoszę o nie zamykanie tematu. Oto pierwsze dwa pytania:

 

1.) Jak zrobić żeby akcja zadziałała wtedy gdzy konkretny obiekt ma kolizje z

innym konkretnym obiektem?? bo klocek "IF THERE IS A COLLISION AT A POSITION" tylko sprawdza czy obiek ma kolizje z wszystkimi czy tylko z solid obiektami więc jak ma kolizje z piłką solid i murkiem solid to i tak akcja się wykona więc to nie jest zadawalające wyjście.

 

2.) Jak zrobić że jak mam kolizje z telefonem (Gracz_1 kolizjaz Obj_telefon) i wpisze właściwy numer (np.: 2768907), a jestem w roomie1 to w tedy w roomie2 gdy jest tam Obj_telefon zaczyna dzwonić telefon i ty jak do niego podejdziesz to go odbierasz i wyświetla się tym graczą (a może grać ich 8 ale tylko graczowi co odebrał telefon i temu co dzwonił ) okienko djalogowe i sobie gadają pisząc. A gdy inny gracz zadzwoni do któregoś z nich to pisze "zajęte spróbuj później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Do tego używa się wydarzenia [Event] kolizji. Potem wybierasz obiekt. Można to też zrobić za pomocą klocka. Z menu control wybierasz 'if there is an object at position'. Potem wybierasz obiekt i w 'x' i 'y' dajesz 0 oraz zaznaczasz 'relative'.

 

2) To już wyższa szkoła jazdy. Wysiadam. Sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.) Jak zrobić żeby gra wyszukała i wysyłała jakiś plik na maila oczywiście z kompa grająceg, a jeżeli gostek nie jest w internecie łączyło go z nim również bez przerywania mu gry, lub ta akcja odbyła się przy włączeniu internetu, już bez konieczności włączania gry. Potrzebne mi to do zrobienia prostego highscore on-line. (Aha gracz nie musi dawać akceptacji wysłanego e-mail (żeby mu gry nie przerywać)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...