Skocz do zawartości

Logical


Dawidds

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Logical

 

Gatunek: logiczna

 

Opis: W grze chodzimy jakimś ludkiem (narazie kulką :P) - po różnych "klockach". Naszym celem jest naciśnięcie wszystkich przycisków w danym poziomie i staniecie na "twardym" (normalnym) podłożu. "Jakie w tym utrudnienie?" Otóż na planszy są klocki różnej wysokości. Można "zeskoczyć" z większego an niższy, ale nie można wejsć z niższego an wyższy. Dodatkowo istnieją drewniane klocki, które, w momencie, kiedy oderwiemy od nich stopę (zejdziemy z nich) opadają 1 stopień w dół. Ponadto istnieją teleporty - dzięki nim można przeteleportować się z niższego poziomu na wyższy (lub na odwrót).

Download:

Wersja v0.1 - POBIERZ

Wersja v0.2 - POBIERZ

Wersja v0.4 - POBIERZ

Rozmiar pliku: 4,7 MB

 

Autorzy:

Programowanie:
Seven Games

Fabuła:
Seven Games (czy tam brak - ale pomysł nasz a pomysł podciągnąłem pod fabułę)

Grafika:
Seven Games

Muzyka:
Internet - jak chcecie dokładniej zapytajcie Shockera - on szukał tej muzy :P

Screeny:

2bcfa14ee516dd45med.png

99eca8499b2f5143med.png

bd1c43eb840d032bmed.png

5e7e2e2759edf77fmed.png

 

PS: Sterowanie macie pod F1 :thumbsup:

PS2: Wiem, że to za wcześnie na demo, ale chciałbym, abyście dali jakieś pomysły na urozmaicenie gry ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, a o to przede wszystkim chodzi w grach logicznych, więc już na starcie masz plus :thumbsup: . Proponuję dodać różne przedmioty które zmieniają sytuację na poziomie, np. przełącznik który po wciśnięciu podnosi lub opuszcza klocki danego koloru, to by dało nowe ciekawe możliwości :] . Nic więcej na daną chwilę mi do głowy nie przychodzi :P . Po poprawieniu grafiki, dodaniu dźwięku i muzyki z pewnością będzie to łakomy kąsek dla fanów gier logicznych :D . Tak trzymać :thumbsup: .

Oceny chwilowo nie wystawiam, poczekam aż gra nabierze kształtu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik który po wciśnięciu podnosi lub opuszcza klocki danego koloru, to by dało nowe ciekawe możliwości

 

Tak, myślałem trochę nad znaczną "modyfikacją gry". Byłyby trzy kolory zwykłych klocków - dla przykładu brazowy,aielony, niebieski. A teleporty możnaby było łatwo odróżnić od klocków - bo bym im narysował jakąś spiralę na klocku.

 

A białe klocki stałe byłyby z jakimś szumem al'a beton :P

 

Edit: Już mam na kompie wersję z muzyką - ale nie będę dawał nowej wersji z taką niewielką poprawką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomiędzi poziomem 1 a 2 jest za duży skok trudnościowy

Wiem :P Poziomy do tej wersji demo były "aby były" - a ten drugi swoją drogą bardzo fajnie mi wyszedł :P

 

A wogóle ktoś przeszedł drugi lewel? (jak tak to podajcie hasło do trzeciego - na dowód)

 

Edit: Jest nowa wersja.

 

Dlaczego zawsze tak mało komentów w naszych grach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za double - "muszę" odświerzyć temat :P

 

Jest nowa wersja. Dodatki:

1. Lista dostępnych leweli - działa na zasadzie, że można pominąć trzy.... eh zobaczcie screena. Te pogrubione nazwy leveli to są zaliczone levele, a niepogrubione to po prostu dostępne levele.

2. Zapis/Odczyt stanu gry

3. Muzyka w tle.

4. Większy rozmiar gry :P

5. Kilka nowych leveli - w sumie jest ich teraz osiem.

 

Wady:

1. Trzeba dać jakąś sumę kontrolną do pliku - bo wszystko widać jak na dłoni...

 

Zgłaszajcie błędy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepsko jakies szare tlo

Coś mi nie pasowało w grafice, ale nie wieziałem, co.

 

Teraz wiem: to tło (oo nawet się zryumowało :P )

 

Oczywiście poprawiętło - ale.... na jakie? Tymczasowo dam jakieś tło al'a piasek - później pomyślę o lepszym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...