Skocz do zawartości

Ignatus

Użytkownicy
 • Zawartość

  576
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Ignatus w Rankingu w dniu 12 Październik

Ignatus posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

17 Dobry człowiek

O Ignatus

 • Tytuł
  Elder Veteran
 • Urodziny 10/23/84

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Previous Fields

 • Team
  7Bones

Profile Fields

 • Skąd
  POZ
 • Płeć
  Male

Ostatnie wizyty

12415 wyświetleń profilu
 1. Warlocks: God Slayers

  Szału nie ma,poprawnie.Dlaczego ten pierwszy rośnie i maleje w trakcie animacji?
 2. Galeria Grafik

  Czołg 10/10 Nikas nie ocenie bo jak dla mnie nope totalnie , ale szanuje ogólny talent więc milczę
 3. Próba użycia tego w innym projekcie niż oryginalny wyrzuca mnóstwo ABSTRAKCYJNYCH błędów- obstawiam debilne błędy w Game Makerze bo od pewnego czasu na podobne trafiam,zupełnie bez sensu i powodu. Czyli np. tworzę nowy projekt i kopiuje absolutnie wszystko z oryginalnego projektu - przy czym skrypty i shadery trzeba potem manualnie kopiować bo najnowsza aktualizacja sprawia że GM nie widzi importowanych (PARANOJA).Projekt wygląda jeżeli chodzi o zawartość 1:1 identycznie jak projekt oryginalny ale uruchomić się nie da.. Najpierw takie coś do każdego obiektu w grze po kolei (oczywiście opisany sprite jak najbardziej jest na swoim miejscu) ERROR!!! :: ############################################################################################ ERROR in action number 1 of Draw Event for object obj_fire: Trying to draw non-existing sprite. at gml_Object_obj_fire_DrawEvent_1 (line 6) - draw_self(); A na koniec ERROR!!! :: ############################################################################################ FATAL ERROR in action number 1 of Draw Event for object obj_distortion_multipass_renderer: Variable obj_distortion_multipass_renderer.sh_distortion(100009, -2147483648) not set before reading it. at gml_Object_obj_distortion_multipass_renderer_DrawGUI_1 (line 6) - var sampler_mask = shader_get_sampler_index(sh_distortion, "s_Mask"); ############################################################################################ I co z tym zrobić? To ewidentnie wina GM a nie projektu PhysX... edit.Już ogarnąłem - błąd tego crapa jakim jest w tej chwili GM.Musiałem stworzyć sprite,nazwać identycznie i wstawić w nim daną grafikę- importowany dla GM nie istnieje..Boże co za g$#no edit.2 Przy próbie importu docelowo do mojej gry mam kilka problemów -żaden inny shader nie działa który był wcześniej -napisy są mocno rozpikselowane i ogólnie jakoś inaczej wszystko wygląda (gorzej) -mam zablokowany view. Tzn normalnie ekran obracał sie razem z image_angle postaci- teraz mam stały kąt co uniemożliwia grę
 4. Warlocks: God Slayers

  Klimatem jak z zupełnie innej gry ale bardzo mi się to podoba
 5. Warlocks: God Slayers

  Czyli Wasza umowa nie pokrywa się całkowicie z tą z ich strony? Bo to co zacytowałem pozostawia ogrooomną bramkę do kreatywnej księgowości;p Gra może osiągnąć całkiem spory sukces a autor może nie dostać złotówki..
 6. Warlocks: God Slayers

  Ładne lokacje,podziwiam Waszego grafika. W sumie nigdy nie sprawdzałem jak wyglądają umowy z wydawcami,poczytałem o FDG Tak to mniej więcej zawsze wygląda?Załóżmy że gra zarobi 110k na czysto- to Wy dostaniecie całe 4k z tego ?? "W pierwszej kolejności 100% kwoty ze sprzedaży trafia do nas do czasu całkowitego zwrotu z inwestycji. W praktyce oznacza to, że pieniądze ze sprzedaży będą musiały pokryć 100 tys. złotych finansowania oraz powstałe koszty marketingowe." "Zyski dla twórców różnią się oczywiście w zależności od projektu. Standardowo, ze względu na inwestycję oraz działania wydawnicze, zakładamy podział zysków na poziomie 60% i wzwyż dla Fat Dog Games, przy modelowym działaniu oraz po zwrocie poniesionych przez nas i przez Was kosztów."
 7. Galeria Grafik

 8. No to jest profesjonalizm , nie powiem.Świetna robota.Spróbuje ogarnąć i będę pytał dalej
 9. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Zgadzam się,to jest naprawdę spoko
 10. 1.multipass_add- nie wiem co to za zmienne i za odpowiadają (wiem że opisałeś ale nie rozumiem w praktyce ) 2.w jaki sposób mam dodać obiekt który będzie możliwy o zabrudzenie a w jaki ten który brudzi 3.Po co są obiekt "dirt" i "dirty" 4.Załóżmy że mam obiekt blood który po uderzeniu w ścianę ma zostawić ten ślad i zniknąć, jak to uzyskać w tym przykładzie? 5.Co robi ten shader? 6.Prosiłbym krok po kroku instrukcję -dodawanie do listy obiektów które mają się brudzic -dodanie do listy obiektow ktore brudza -co potem żeby to działało?
 11. U mnie takie coś wychodzi po odpaleniu, co tu się porobiło? Super przykład ogólnie,doceniam wkład pracy.Ale nie ukrywam że ja z tego totalnie nic nie rozumiem,zielonego pojęcia nie mam jak miałbym to wykorzystać
 12. Optymalizacja

  Wstawienie save do alarmu który odbywa się 10stepów po instance-activate_all pomogło,teraz działa jak powinno.Dzięki panowie Btw.Jakie są najlepsze metody optymalizacji??Threef dlaczego to co zrobiłem jest błedne,przecież zwiększyło mi to płynność gry o dobre 30% zmiana jest gigantyczna,co w tym jest nieodpowiednie?
 13. W celu zoptymalizowania gry wstawiłem do alarmu Obj_Player kod ///OPTYMALIZACJA-DEAKTYWOWANIE alarm[7]=30 if (global.processing=false){ instance_deactivate_region(view_xview[0] - 428, view_yview - 428, view_wview[0] + 892, view_hview[0] + 892,false, true); instance_activate_region(view_xview[0] - 428, view_yview - 428, view_wview[0] + 892, view_hview[0] + 892, true); } if (global.processing=true){instance_activate_all() } Działa tak jak powinno, duż większa płynność i stałe 60fps (przy 45 bez tego kodu). Ale teraz pojawia się problem.Mam checkpoint który zapisuje baaaardzo dużo zmiennych różnych obiektów. Uproszczony kod wygląda tak (event kolizji obj_checkpoint z graczem-zostawiłem tylko częśc kodu żeby nie zaśmiecać) global.processing=true instance_activate_all() with obj_token_parent {event_user(0)} with obj_enemy_token {event_user(0)} with obj_items_token {event_user(0)} with obj_weapon_parent {event_user(0)} with obj_broken_items_parent {event_user(0)} with obj_blood_parent {event_user(0)} with obj_door_token {event_user(0)} with obj_fire_token {event_user(0)} with obj_move_objects_token {event_user(0)} global.checkpoint=true saved=true Event_user(0)- zapisuje zmienne-analogicznie przy loadzie odczytuje je. I problem polega na tym że dzieje się tak tylko i wyłącznie w zasięgu aktywacji z pierwszego kodu.Choćbym wstawił 50x activate_all w kazdym miejscu to i tak nic się nie zapisze jak będzie poza zasięgiem.Dodam że save/load działa idealnie kiedy optymalizacja jest wyłączona.Co jest tam nie tak ??
 14. Temat zbiorczy na drobnostki

  Ok,ale ten przykład jest na GM2, no chyba że omineła mnie aktualizacja wprowadzająca do GM1.4 komendy typu "gpu_set_blendenable(false)" A jako że ja mam wiecznie problemy to mam kolejną małą i prostą sprawę w międzyczasie do blood ;p Mam obiekty broni, z parentem obj_weapon_parent.Obiekty maja w create event_inherited().Obj_weapon_parent tworzy zmienną "saved=false".Ale z jakiegoś powodu pojawia się błąd Variable obj_sword.saved(100335, -2147483648) not set before reading it. at gml_Object_obj_weapon_parent_StepNormalEvent_1 (line 2) - if (saved=true){effect_create_above(ef_spark,x,y,.1,c_red) } Dlaczego event_inherited tutaj nie działa?? Jak wpiszę ręcznie do create obj_sword to wysypie się następna w kolejnosci broń.Dodam że ta komenda z błędu także pochodzi z parenta-jak to jest że step dziedziczy a create już nie ? edit.wygląda na to że tym razem wyjątkowo znalazłem nowego buga zamiast popełnić błąd.Ten event Create był całkowicie skopiowany z innego obiektu i z jakiegoś powodu był przez to ignorowany przez jego dzieci....Testowałem na różne sposoby (np instance_destroy() w pierwszej linijce) .Po usunięciu tego eventu i w nowym wpisaniu wszystkiego ręczenie działa tak jak powinno..Brawo Yoyo
 15. Temat zbiorczy na drobnostki

  Rozumiem doskonale co masz na myśli i dlatego bardzo chętnie poznam obie metody- bo póki co obie są dla mnie nie do ogarnięcia..
×