Skocz do zawartości

hgter

Użytkownicy
 • Zawartość

  100
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana hgter w Rankingu w dniu 6 Wrzesień

hgter posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

5 Neutralny

O hgter

 • Tytuł
  Cadet

Previous Fields

 1. Ok fajne, dzięki. Druga wersja chyba bardziej mi podejdzie. Zrobię sobie skrypt np. "okno" z jednym argumentem na nazwę skryptu opisującego okno (i może drugim opcjonalnym np. gdyby jedno okno chciało wywoływać drugie i coś do niego przekazać). W switchu będą akcje przycisków tak jak napisałeś, ale jeszcze będzie case np. "konfiguracja", który wywoływany przez obiekt okna będzie zwracał wszystkie dane typu wielkość okna, grafiki, tekst w oknie, nazwy przycisków itp. W miarę pojawiania się zapotrzebowania na bardziej skomplikowane rzeczy będę mógł rozwijać główny obiekt, ale zawsze pozostanie wstecznie kompatybilny.
 2. Co tu się dzieje?!

  Tak patrzę, że w działach z pytaniami chyba nie ma. Jest w innych podforach, ale w Pytaniach Początkujący i Zaawansowanych nie.
 3. A jak technicznie przekazujesz kod, który ma się wykonać po wciśnięciu przycisku?
 4. Co tu się dzieje?!

  Nie wiem czy to w tym wątku powinno się znaleźć, ale: Czy byłaby możliwość, aby na forum, jak patrzymy na listę tematów, pojawiała się (tak jak na starym forum) liczba wyświetleń danego tematu? Teraz jest liczba odpowiedzi i liczba głosów (ale prawie nikt z tego nie korzysta). W ten sposób łatwo byłoby ocenić czy jakiś temat budzi zainteresowanie.
 5. Pytanie jak w temacie. Jak rozwiązujecie w grach pokazywanie okien dialogowych? (mam na myśli takie okna z pytaniami do użytkownika np. czy na pewno chcesz skończyć grę? itp. Nie chodzi mi tu o okna z dialogami do np. rpg). Korzystacie z jakichś rozszerzeń? A jeżeli sami to robicie to jak to u Was wygląda? Zakładam takie typowe okno z jakimś komunikatem/pytaniem i jeden/dwa przyciski, których kliknięcie wykona określoną akcję. Tak myśląc widzę kilka podejść: 1) Oddzielny obiekt dla każdego okna i dla przycisków (może być tylko okno a przyciski opisane w kodzie okna a nie oddzielne obiekty) 2) Jak wyżej co do okna, ale dla przycisków dodatkowo jeden obiekt parent z zdefiniowaną mechaniką i dla każdego przycisku nowy, ale tylko z dwoma eventami: create (gdzie jest nazwa przycisku) i event_user0, w którym będzie to co przycisk zrobi. 3) Jeden obiekt (lub dwa jeżeli przycisk oddzielnie) wywoływany przez skrypt "konstruktor" (z przeciążaniem) w którym podamy wszystkie parametry, do tego skrypt destruktora i oddzielny skrypt z switch case z wpisanymi wszystkimi wykorzystywanymi w programie reakcjami na kliknięcie (wartość dla case będzie podawana w konstruktorze). Na chwilę obecną korzystam z 2 bo miało być jedno/dwa okna. Nagle zrobiło się więcej i nie bardzo chce mi się już pisać wariant 3, ale w przyszłości pójdę w tym kierunku - chyba, że znacie coś sensownego żeby nie wymyślać koła na nowo?
 6. Co tu się dzieje?!

  Opera, Chrome i Firefox. I jeszcze sprawdzałem na Firefoksie na androidzie.
 7. Co tu się dzieje?!

  Kurczę tak samo. Otwieram przeglądarkę, wchodzę na www.gmclan.org (analogicznie gmclan.org), klikam na jeden z linków "Nowości z forum" środkowym przyciskiem albo przez nowa karta i w tej nowej karcie nie mam otwartego wątku tylko główną forum. Podobnie jeżeli kliknę lpm za pierwszym razem. Naprawia się jeżeli dam f5 po otwarciu strony albo więcej niż raz kliknę lpm. Działa do zamknięcia przeglądarki. I jestem zawsze niezalogowany przy wejściu na gmclan.org. Muszę dać f5, wtedy mnie loguje. Dziwactwo jakieś. Sprawdzę na dniach na innym komputerze.
 8. Co tu się dzieje?!

  Mam w domenie forum.gmclan.org i gmclan.org. Te z forum są z 10 sierpnia a ten z gmclan różnie - od starych do nowych. Natomiast sprawdziłem w innej przeglądarce, w której usunąłem wszystkie ciasteczka i problemy 1 i 3 wyglądają tak samo.
 9. Co tu się dzieje?!

  Trzy błędy odnośnie strony głównej i forum: 1) Gdy po otwarciu przeglądarki wchodzę po raz pierwszy na główną stronę, w sekcji ostatnich postów z forum nie działa poprawnie otwieranie linków w nowej karcie. Otwiera się główna strona forum. Dopiero, gdy zamiast otwierać w nowej karcie kliknę w link to się naprawia i działa aż do zamknięcia przeglądarki. 2) Po drugie jak się wylogowałem i zalogowałem jeszcze raz na forum to mi zablokowało konto na 30 minut i dostałem maila, że logowałem się 3 razy źle. 3) Przy wejściu na stronę zawsze jestem wylogowany dopiero f5 naprawia to.
 10. Co tu się dzieje?!

  No tylko, że w Nieprzeczytanych jest chyba opóźnienie spore w aktualizacji pogrubienie i nadal mam wrażenie, że nie oddaje w 100% prawdziwej sytuacji.
 11. Co tu się dzieje?!

  Całość mi się podoba, ale powiedzcie mi jak są wyróżnione tematy, w których mam coś nieprzeczytanego? Bo w poprzedniej wersji po lewej było małe okno z ostatnimi tematami a te nieprzeczytane miały pogrubione tytuły. Teraz też jest sekcja najnowsze wpisy, ale pogrubienie nie wydaje się wprost związane z nieprzeczytaniem. Jak jakiś czas temu wszedłem to wszystko miałem bez pogrubienia, teraz w części czcionka jest pogrubiona, ale nie pojawiły się nowe posty. Wchodzę w taki temat wracam do głównej forum a pogrubienie jak było tak jest (ale jak po napisaniu tego posta - po kilku minutach - testowo wszedłem na główną to pogrubiony był tylko temat gdzie coś doszło, ale po przeczytaniu pogrubienie nie znikło...) . Jakieś opóźnienie tu jest? O co chodzi? Mogę teraz oczywiście wejść w sekcję Aktywność, ale tam jednak chaos jest (albo będzie po dłuższej nieobecności przysiądę), wolałem poprzednie rozwiązanie szczerze mówiąc. EDYCJA - jakieś opóźnienie jest chyba w aktualizacji "Najnowsze posty" bo nie wyświetlało się, że dodałem mojego posta (ale przy wejściu ręcznie w temat post jest). Dość męcząca sprawa szczerze mówiąc.
 12. Promocja na GM na humblebundle

  Najzabawniejsze, że na tym filmie są screeny z 2.0. Trochę bez sensu skoro do kupienia jest 1.4. Tak czy siak za te pieniądze, jak ktoś nie ma, naprawdę warto.
 13. Kompilacja pod androida nie działa

  No to cytując sam siebie :)
 14. Kompilacja pod androida nie działa

  Czyli jak rozumiem udało się naprawić kłopot przez czyszczenie cache? I działa wszystko?
 15. Kompilacja pod androida nie działa

  Myślę, że musisz wywalić ręcznie cache w dawnych projektach - clean build nie czyści wszystkiego (zobacz: http://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...p;#entry445036) podobnie było tu (choć błąd inny): https://forum.yoyogames.com/index.php?threa...ithjavac.29139/ (tu jeszcze jest rada odnośnie wywalenia rozszerzeń i zmiany jednej z opcji (to może być odpowiedź na ten lint)) PS Możesz testowo, zamiast czyścić cache, zapisać projekt pod nową nazwą i spróbować skompilować. Albo to: https://stackoverflow.com/questions/2517200...522098#27522098 Może masz w starym kodzie wpisane złe Target SDK, min SDK itp. w Global Game Settings (ustaw takie jak masz w pustym projekcie)
×