Skocz do zawartości

PatrykPlayingPOLSKA

Użytkownicy
 • Zawartość

  199
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez PatrykPlayingPOLSKA

 1. Nad czym aktualnie pracujesz?

  var ms=100; var col=0; function fc_col() { if(col==0) { var a=Math.floor(Math.random() * 255); var b=Math.floor(Math.random() * 255); var c=Math.floor(Math.random() * 255); var color="rgb(" + a + "," + b + "," + c + ")"; document.getElementById("content").style.backgroundColor=color; document.getElementById("globalContainer").style.backgroundColor=color; document.getElementById("content_container").style.backgroundColor=color; col=1; } else { var d=Math.floor(Math.random() * 255); var e=Math.floor(Math.random() * 255); var f=Math.floor(Math.random() * 255); var color1="rgb(" + d + "," + e + "," + f + ")"; document.getElementById("content").style.backgroundColor=color1; document.getElementById("globalContainer").style.backgroundColor=color1; document.getElementById("content_container").style.backgroundColor=color1; col=0; } } setInterval(fc_col,ms); Zrobiłem to w nieco upośledzony sposób.
 2. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ja od dłuższego czasu bawię się w JS,oto co wykonałem dziś w szkole gdy miałem wolny czas Jakby ktoś był ciekawy,mogę podesłać kod.
 3. Dungeon Survivor

  Hmm co tu powiedzieć. Fajnie by było wiedzieć kim jest nasza postać,na razie wiemy że jest tchórzem. Może jakieś kreowanie postaci ? Gra się nawet przyjemnie,ciekawy interfejs gry,podoba mi się te przewijane tło. Muzyka jak dla mnie pasuje tu idealnie. Osobiście uważam że w takich gierkach nie powinno być czegoś takiego jak "Podczas eksploracji ugryzł cię jakiś owad" lub "Podczas eksploracji udało Ci się upolować parę zwierząt" tekst powinien być tak jakby oczami postaci.(bardziej szczegółowe opisy powinny być). Jestem ciekaw jak to jest z tym jeziorkiem,jest jakaś szansa na brudną/zatrutą wodę ? Miałem 2 czerwone miksturki,chciałem wypić jedną a zachłanna postać wypiła 2 na raz. Polecam się przerzucić na GMS,jest darmowy i lepszy niż GM8 Mój rekord to 35 dni. Powodzenia życzę.
 4. instance_activate/deactivate

  Wyślij najlepiej lub projekt,bo działamy na ślepo.
 5. instance_activate/deactivate

  instance_activate_region(x-10,y-10,x+5,y+5,true) ; Dlaczego tak ? Ponieważ z (x-5,y-5,x+5,y+5,true) wychodziło 0 i aktywowało gdzieś w innym miejscu,a tak z (x-10,y-10,x+5,y+5,true) wychodzi-5,czyli twój zasięg. Jeżeli to nie zadziała to się poddaję.
 6. instance_activate/deactivate

  Masz trochę dziwnie podstawione atrybuty w tej funkcji https://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/objects and instances/instances/deactivating instances/instance_activate_region.html Tu taka mała poprawka,te drzewa zostały stworzone a nie narysowane,byłby narysowane gdybyś użył np draw_sprite.
 7. Pytanie dotyczące tworzenia sprites

  Nasz administrator Uzjel bardzo fajnie wytłumaczył to w tym filmiku.
 8. Galeria Grafik

  Pierwsze co mi przyszło na myśl gdy to zobaczyłem to Taco Hemingway Bardzo ładne.
 9. Javascript inkrementacja

  Ahh dzięki,wiedziałem że to jakiś banalny problem.
 10. Javascript inkrementacja

  Hejka,ostatnio bawię się w js,chcę zrobić takiego prościutkiego clickera Mam sobie taki kod. <!DOCTYPE html> <html> <body> <button type="button"> <center> <p id="demo" onclick="myFunction()">Klikaj</p> </center> </button> <script type="text/javascript"> function myFunction() { var a=0; a++; document.getElementById("demo").innerHTML=a; } </script> <b> </body> </html> Jak po kodzie widać przycisk "Klikaj" po wciśnięciu zmienia się na "1",a następne wciśnięcia już nic nie robią.Czemu tak się dzieje ?
 11. Darmowe-Płatne Gry

  Assassin's Creed Black Flag za darmo. https://freetrial.ubisoft.com/promotions/assassins-creed-black-flag/16/
 12. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Podczas wakacji jakoś nie mogłem się zabrać do nauki C# a podczas szkoły już jakoś tak. Coś tam skrobię w unity.
 13. Galeria Grafik

  @Penguin Nope,to miał być carl z the walking dead.
 14. Galeria Grafik

  Natchnęło mnie coś narysować.Ktoś może rozpoznaje ?
 15. Jak zmienić grawitacje podczas ruchu?

  Witaj na GMC ! Przydałoby się wiedzieć jakiej wersji gamemaker'a używasz.Nie wiemy ile wynoszą twoje zmienne,ciężko stwierdzić dlaczego tak się dzieje,podaj nam swój kod.Na początek upewnij się że nie masz w innych eventach wpisanej zmiennej gravity,bardzo możliwe że inny event ustawia Ci ciągle gravitacje na taką jakiej byś nie chciał. Pozdrawiam.
 16. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  Fallout 4 jakoś mnie przyciągnął do tego utworu.
 17. system niszczenia struktur

  Hey ,twój problem polega na tym że zmienna "health" jest zmienna globalną ,to znaczy że wartość 200 obowiązuje dla każdego o_wall,tak samo działają zmienne"lives","score". Tu jest więcej napisane na temat tych zmiennych. LINK Zmień zmienną globalną "health" na jakąś inną zmienną,tylko pamiętaj by zmienić nazwę wszędzie gdzie twoje "health" było napisane. A twojego drugiego problemu nie potrafię rozwiązać,musisz bardziej go opisać.
 18. Uuuu,ładnie,nowy wygląd bardzo miły dla oka.GJ 

 19. Boring Cubes

  Co tu powiedzieć,za dużo tu nie ma,grafika jest taka sobie,muzyka nawet pasuje tylko szkoda że nie twoja,mogłeś dać więcej tych utrudnień,fajnie by było gdyby był licznik czasu,wtedy gracz miałby jakieś poczucie pośpiechu,gdyby gracz miał określoną liczbę żyć to też było by ciekawiej,no i niestety muszę przyznać że nazwa się zgadza. daję 3/5. Wychwyciłem parę bugów.
 20. nie lata ani nie opada

  Zobacz jego warna :D
 21. Załamanie światła

  Po co,gdy można mieć lepsze za darmo.
 22. Światła, Depth

  By zaciemnić obiekt, to ja zrobiłbym to tak. Wyczytałem z dokumentacji że w GMS musisz to dać do draw'u GML draw_self(); image_blend=c_gray; a jeżeli używasz starego GM'a to pewnie możesz to dać do create lub step GML image_blend=c_gray;
 23. Błąd przy włączaniu GMa Studio (1)

  A skąd pobrałeś instalkę GM:S ? Steam,yoyogames czy jeszcze coś innego. Also zawsze możesz sobie skopiować projekty i zreinstalować GM'a,a potem skopiowane projekty wrzucić do folderu Projects.
 24. Blokowanie się na pikselach

  Już zmieniłem na taką wartość że nie zatrzymuje się na ścianie. GML lengthdir_x(1, direction) i tak w każdym lengthdir
 25. Blokowanie się na pikselach

  GML if(collision_circle(x + lengthdir_x(1, direction) + hspeed, y + lengthdir_y(1, direction) - vspeed, 16, obj_block, 1, 1)) { // There's a horizontal collision hspeed = 0; // Cancel horizontal movement } if(collision_circle(x + lengthdir_x(1, direction) - hspeed, y + lengthdir_y(1, direction) + vspeed, 16, obj_block, 1, 1)) { // There's a vertical collision vspeed = 0; // Cancel vertical movement }
×