Skocz do zawartości

SimianVirus7

Użytkownicy
 • Zawartość

  72
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O SimianVirus7

 • Tytuł
  Smart Newbie
 • Urodziny 15.11.1997

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Previous Fields

 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Nie
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Nie
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Skąd
  Leszno
 • Płeć
  Male
 1. Boring Cubes

  No cóż, dla mnie ta gra pasowałaby na androida. Nie gram już w gierki na smartfonie, bo są zbyt rozbudowane (tak wiem, to brzmi dziwnie), a ta pewnie by mi przypadła do gustu. Sam tworzyłem malutkie gry i tylko w nie grałem na telefonie, bo były bardzo proste. Dodać menu, wybór map, tak żeby było widać progres i wyszła by fajna gra na andka, a przynajmniej miałbyś jednego pewnego gracza (mnie :jezor: ).
 2. c# - część nazwy pliku

  Faktycznie, ustawienie domyślnie wyświetlania jako "nie zainstalowano" jest rozsądnym pomysłem ale często piszę program bez uprzedniego planowania dlatego często wychodzą mi takie utrudnienia. Pętlę zastosowałem dlatego, że to była moja jedyna opcja, z którą udało mi się wyszukiwanie folderu, którego znam tylko część nazwy. Przy następnym tworzeniu jakiegokolwiek programu, będę kierował się Twoimi podpowiedziami :thumbsup:
 3. [CSS] Odjeżdzający DIV

  GML #footer { min-width: 840px; background-color: #696969; padding: 0px; font-size: 1em; width: 100%; color: white; padding-top: 1.5em; padding-bottom: 1.5em; bottom: Calc((3em + 1em + 0.85em * 3) * -1); /* padding-top + padding-bottom + font-size*lines */ clear:both; } #content > article { padding-bottom: 0.75em; padding-left: 4em; padding-right: 4em; text-align: left; float: left; } Footer - zmiany: Usuń position: absolute - daje ono rozmieszczenie div'ów jakby na nowej powierzchni, bez brania pod uwagę jakichkolwiek innych obieków content: Usuń clear: both - jeśli masz to w jakimś div'ie to staje się on samotnikiem i nie może mieć koło siebie innych obiektów Dodaj float: left - przyjmuje do siebie div po swojej lewej stronie Tak wiem, moje tłumaczenie nie jest za dobre, ale działa :thumbsup:
 4. [CSS] Odjeżdzający DIV

  Dodaj może do css tego DIV'a poniżej "float: left"
 5. Kompilacja pod androida nie działa

  A w Android Studio w ustawieniach nie masz możliwości pobrania SDK?
 6. Kompilacja pod androida nie działa

  Ustawienia pod GM androida to czysta udręka, sam z tym spędzałem kilka godzin. Moim zdaniem to jakiś problem z javą. Może zapomniałeś ustawić do niej ścieżki w global settingu w GM. Reinstalacja może też pomoże, moja wersja javy to jdk 8. Podsyłam Ci wgląd w moje ustawienia, może czegoś się dowiesz. Ogólnie ja konfigurując to ostatnim razem, musiałem zrobić mniej więcej coś takiego. Pobrać Android SDK i NDK osobno, przy czym NDK tylko wrzuciłem do tego samego folderu, żeby mi się to nie walało gdzieś na dysku. Wiem, że wchodziłem w ustawienia w android studio, po to, aby pobrać platforme android 6.0, bo domyślnie pobrała się jakaś wyższa. Później jeszcze jakiś Build Tools 23.0.1, ale widze, że to masz. Natomiast nie wiem co z tym Support 23.1.1, bo nie przypominam sobie, abym miał jakąkolwiek styczność z tym (moge też nie pamiętać)
 7. c# - część nazwy pliku

  Rozwiązałem swój problem. Mózg boli, a gałki oczne odmawiają posłuszeństwa ale było warto ^_^ Okazało się, że to było o wiele prostrze (ale przynajmniej dzięki ćwiczeniom troszkę ogarnąłem pętle foreach której nie miałem na lekcjach informatyki) GML string dir_mc = appData + @"\.minecraft"; string dir_ver = (dir_mc + "\\versions"); string[] folder = Directory.GetDirectories(dir_ver, "1.11.2-forge*"); textBox2.ForeColor = System.Drawing.Color.Red; textBox2.Text = "Minecraft Forge - nie zainstalowano!"; foreach (string nazwa in folder) { textBox2.ForeColor = System.Drawing.Color.Green; textBox2.Text = "Minecraft Forge - zainstalowany"; } PS: Nie wiem, czy post usunąć czy zostawić dla przyszłych wojowników C# którzy będą mieli ten sam problem. Boję się o ostrzeżenie w temacie nabijania postów :jezor:
 8. c# - część nazwy pliku

  Dzień dobry :bye1: Chciałem liznąć trochę czegoś innego niż skryptowy język z gm'a. Mam bardzo podstawową znajomość języka C++ ale zdecydowałem się na C# ze względu na Unity. Używam programu Microsoft Visual Studio i próbuje napisać mój pierwszy okienkowy program (dotychczas tylko konsolowe w C++ (lekcje informatyki)). Sprawa jest pewnie banalna ale męczę się z tym od wczoraj i uważam siebie za głąba, bo pomimo przeczytania znacznej ilości stron na ten temat, nie wiele zrozumiałem. Mianowicie chodzi mi o wyszukiwanie nazwy folderu ale ze znajomością tylko części jego nazwy. Mam coś takiego: GML public string appData = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolder.ApplicationData); string dir_mc = appData + @"\.minecraft"; string test = (dir_mc + "\\versions"); DirectoryInfo di = new DirectoryInfo(test); foreach (var fi in di.GetFiles("1.11.2-forge1.11.2*")) { textBox2.ForeColor = System.Drawing.Color.Green; textBox2.Text = "Zainstalowano"; } Podana jest ścieżka do folderu, gdzie są dwa podfoldery: - 1.11.2 - 1.11.2-forge1.11.2-13.20.0.2227 Założenia są takie: Jeśli istnieje folder o nazwie 1.11.2-forge i dalej, to wypisz Zainstalowano Nie mam pojęcia jak to wyjaśnić. Chodzi mi o funkcję jak w MySQL: Wypisz wszystkie miejscowości na literę M - SELECT nazwa FROM Miejscowosci WHERE nazwa LIKE("M*"); Wzorowałem się dzięki przykładom na tej stronie
 9. Temat zbiorczy na drobnostki

  Jak zrobić pętle for w skrypcie? Pisząc coś takiego: GML ///scr_itemBounce(times,spd); times = argument0; spd = argument1; for(i=0; i<10; i++) { phy_rotation += 1; } Zmienna i w forze cały czas ma ustawioną wartość 0, prawda? Dlatego pętla cały czas jest wykonywana. Próbowałem zmienną przypisać do argumentu ale w sumie to to samo (mam na myśli coś takiego: GML Step: scr_itemBounce(0); Skrypt: i = argument0; ) Wiem, że można by zmienną i przypisać w CREATE obiektu ale zależy mi, aby zmienna była właśnie tworzona tymczasowo w skrypcie.
 10. Temat zbiorczy na drobnostki

  Ooo świetne, dzięki mistrzu :thumbsup:
 11. Temat zbiorczy na drobnostki

  Jak sobie radzicie z kolizjami z myszką? Chodzi mi o coś typu place_meeting(x,y,mouse) albo collision_rectangle(x,y,x+32,y+32,mouse,false,true). Zwykle robię pusty obiekt, nazywając go "oMouse" i daje do niego w stepie x = mouse_x; y = mouse_y; Jest jakaś szybsza/wydajniejsza metoda? bez zbędnego tworzenia obiektu dla myszki?
 12. Silnik porusznia samochodów

  No hej tam po drugiej stronie moniotra :bye1: Skoro, jak sam przyznałeś, że nie masz jeszcze doświadczenia aby stworzyć taki silnik od podstaw, to pora aby się nauczyć ^_^ Jest tu wiele mądrych głów (nie wliczam w to siebie :lol: dopiero zaczynam bardziej rozumieć GML). Na początku zrób coś małego, zacznij od podstaw takiego silnika. Pomogę Ci (tak jak wielu innych ludzi na tym forum) ale nie napisze za Ciebie kodu, musisz sam trochę pomyśleć. Możesz sobie wypunktować zadania: 1. Narysuj samochód (koniecznie ustawiony w prawo) 2. Pomyśl, jakie zmienne będą Ci potrzebne: a) speed - prędkość B ) direction - kierunek c) image_angle - kierunek obrotu sprite'u 3.Programuj (tak wiem, że duży przeskok pomiędzy punktami). Napisze dla Ciebie skrawek kodu, a Ty spróbuj uzupełnić: GML image_angle = direction; //obracanie samochodu wzgledem kierunku jazdy if(keyboard_check(ord("W"))) // Jesli nacisniemy W { dopisz coś } if(keyboard_check(ord("S"))) // Jesli nacisniemy S { dopisz coś } if(!keyboard_check(ord("W")) and !keyboard_check(ord("S"))) // Jesli NIE naciskamy ani W ani S { if(speed > 0) then dopisz coś if(speed < 0) then dopisz coś } //Kierunek ruchu - prawo/lewo if(keyboard_check(ord("A"))) { dopisz coś } if(keyboard_check(ord("D"))) { dopisz coś } Na dobry początek powinieneś otrzymać mniej więcej taki wynik: https://drive.google.com/open?id=0By6jjYnhZ...d19YWEZRWEUtdGM Myślicie, że to dobry sposób na tłumaczenie? Czy lepiej dać mu już lepszy kod do ogarnięcia? Wydaje mi się, że bardziej podstawowo nie można napisać poruszanie się samochodem :mellow:
 13. Dźwięki nie odtwarzają się?!

  Według mnie, tak jak powiedział PatrykPlayingPOLSKA, pliki muzyczne przekonwertować na .wav (najlepiej audacity wyeksportować). Z moich doświadczeń, w GM pliki .mp3 odtwarzały się pojedynczo - tylko jeden dźwięk w jednym czasie. Może niech napisze coś takiego, chociaż to prawie to samo co Gnysek powiedział: GML If(!audio_is_playing(Nazwa_muzyki)) then audio_play_sound(Nazwa_muzyki,1,false)
 14. Podziemia Księżyca

  W końcu doczekałem się na komentarz^^ No tak wiem :mellow: pewnie problem rozwiązałbym paroma linijkami kodu ale jakoś mnie to za bardzo nie drażniło w oczy (może dlatego, że starałem unikać się tej sytuacji, chociaż dobrze o niej wiedziałem) O kurczę :o no to jest akurat poważny błąd ale o nim nie wiedziałem szczerze mówiąc. Tak wiem :lol: to dlatego, że room'y miały ustawione "Persistent". Zauważyłem to już pod koniec projektu i żeby to zmienić musiałbym ustawić zdrowie bohatera na .global, a nie chciałem się z tym paprać kiedy do końca konkursu było już kilka godzin (w takich sytuacjach często sobie psuje kod, taka ironia). Tak wiem ale zauważ, że ilość amunicji się nie zmienia chciałem oddać immersję świata ale jak widać, czasem lepiej postawić na mechanikę/responsywność/gameplay Co do poprawy grafiki to jestem tego świadom w stu procentach :D ale wymogi konkursu kazały mi maziać samemu :jezor: Dlatego jak zauważyłem Twoją pracę to oniemiałem xD Dzięki za opinie, mam banana na twarzy :D
 15. [KONKURS] Stwórz mini platformówkę!

  Witam :bye1: Jeśli masz jakąś niepotrzebną kopię gry, to mogę ją przyjąć jako nagrodę. Jeśli jednak chcesz ją specjalnie kupić to zrzekam się jej. Naprawdę bardziej zależało mi na ocenienie mojej gry na tle innych prac. Bardzo by mi było miło, gdybyś wyraził swoje zdanie na jej temat. Nie zrobiłem nigdy grywalnego produktu, tak więc przyjmę każdą opinię i wskazówki co do tworzenia gier. Temat z demem: http://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=33576 Mój nick na steam:
×