Skocz do zawartości

I am Lord

Moderatorzy
 • Zawartość

  4638
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Zawartość dodana przez I am Lord

 1. Almora

  Morro no u mnie nie było potworków na twoim serverze ale chodzić siędało
 2. Almora

  Ale to biednie teraz wygląda
 3. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Hmmm co mogę robić?
 4. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Cupheada robili masochiści 10GB rysowanej grafiki ja pierdziele
 5. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ah to z LF, tak coś myślałem że właśnie znam. Podoba mi się walka w szczególności to że przeciwnicy fajnie blokują.
 6. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Dlatego nie dziw się że tak długo ci to zajmuje
 7. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Threef jesteś uzależniony od robienia gówno gierek, to niedobrze, bo masz zdolności by zrobić coś dużego fajnego
 8. Nad czym aktualnie pracujesz?

  A no tak zapomniałem że używasz GM8 GMS tak nie zamula przy 3D
 9. Nad czym aktualnie pracujesz?

  A nie chodziło mi o textury. To wszystko wynika z faktu że gra jest w 3D. Po prostu krawędzie obiektów 3D nie są rozpixelowane względem spritów. Motyw z użyciem takiego shadera jest w tej grze http://store.steampowered.com/app/442780/STRAFE/ z tym że to jest opcjonalna opcja graficzna.
 10. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Zauważyłem że jest dysproporcja w wielkości pixeli pomiędzy spritami a polygonami można temu zaradzić dodając jakiś post shader pixelujący. Ciekawi mnie jak wtedy by to wyglądało, może bardziej spójnie.
 11. Drobne problemy z izometrią

  Gdyby to była izometria to nie było by problemu z depth = -y; ale dimetria komplikuje.
 12. 2 buffer nie działa

  A jakbyś robił łączenie zwykłe a nie non_blocking? Pamiętam jak ja miałem z tym ogromne problemy zanim doszedłem co było nie tak. Edit: Chciałem zrobić z tego asset na MP ale jeszcze wymaga dużo pracy i się chyba zbyt skomplikowało to i tak nie ukończę. Może ci się na coś przyda: https://drive.google.com/file/d/0B-1vrtiAAheiZlFHQTdPUHZiZG8/view?usp=sharing W "oGameController" w create musisz zmienić IP na swoje. W przykładzie jest zrobione, łączenie się dowolnej ilości klientów z serverem po non_blocking, Client posiada swój nick oraz kolor gracza który sobie ustawił i server to odczytuje wszystko. Po podłączeniu się przenosi klienta na czat, czat jest kolorowy, rozpoznaje kolory graczy. Jest też ping, wyświetla się on w prawym górnym rogu. Mechaniki gry nie zaimplementowałem, są tam jedynie jakieś ściany i podłogi które nic nie robią. Aha i bardzo fajna funkcja, aplikacja zapisuje logi z czata i logi zwyczajne do debugów. W windowsie 10 znajdziesz je w : "%localappdata%/Multi_zabawy" aha i w macro są Porty do ustawienia, po UDP idzie ping a po TCP idzie czat
 13. Gradle error.

  Robiłem to samo co Wojzax pisze i pomogło, ale miałem potem inny error ale też musiałem coś usunąć
 14. Nad czym aktualnie pracujesz?

  http://www.mediafire.com/file/s9ffrldfvso0ij9/test_rope_tether.gmz
 15. Nad czym aktualnie pracujesz?

  W assecie tego przykładu nie ma bo jest WIP, ale mogę podesłać
 16. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ktoś z yoyo mnie zapytał czy można tym uwiązać jakaś postać. Podjąłem wyzwanie i coś tam wyszło może nie najlepiej to wygląda ale do dopracowania myślę.
 17. HitBox - GMS2

  użyj layer W room editorze stwórz nowy layer zapamiętaj jego nazwę i w tej funkcji podajesz tą nazwę.
 18. heightmap po zmianie roomu

  Jak duży jest ten projekt? Może dałoby radę na gms go przerobić? Jak ja portowałem Maze Strategy z GM8 na GMS to się na początku załamałem ile tam było błędów i problemów ale okazało się że wystarczył tydzień by wszystko było cacy. Tydzień w porównaniu z 6 miesiącami pracy to był pikuś
 19. heightmap po zmianie roomu

  A czekajcie nie było w GM8 czegoś takiego jak screen_redraw czy refresh? już nie pamiętam. Można by spróbować to wstawić przed pętlą która odczytywać ma pixele Pamiętam jak ja debugowałem sobie takiego typu rzeczy że wywoływałem redraw i potem sleep() / keyboard_wait() i patrzyłem na ekran czy coś się wyświetla w miejscu w którym miało się wyświetlać.
 20. heightmap po zmianie roomu

  Tylko że tryb 3D nie koniecznie może się aktualizować już w chwili wywołania funkcji. Może zmiana następuje klatkę gry później? Najgorsze jest to że w GM8 trzeba było kombinować, w GMS dałoby się ten skrypt do eventu GUI i by nie było problemu z niczym.
 21. heightmap po zmianie roomu

  A może to przez wejście w tryb 3D? Być może model się generuje zanim tryb 3D wejdzie w życie i to jest poprawne a potem już po wejściu w 3D i zmianie perspektywy sprite się nie rysuje tam gdzie powinien. Założenie tego skryptu było takie by sprite na chwilę się wyświetlał w górnym lewym rogu ekranu i getpixel miał z ekranu pobrać kolory no ale po wejściu w tryb 3D ten sprite będzie się wyświetlać gdzieś tam na ziemi w ustalonej perspetywie a nie na ekranie.
 22. heightmap po zmianie roomu

  draw spritu może nie działać w evencie create ( z milionów różnych losowych powodów ) a tam jest wywoływany, po za tym, może jeszcze coś innego przykrywać ten sprite gdy getpixel próbuje pobrać pixele z ekranu.
 23. heightmap po zmianie roomu

  Hmm być może sprit się nie chce rysować wtedy kiedy funckcja create_terrain chce odczytać pixele tego spritu z ekranu. Zamieniłbym wszystko tak by pixele odczytywać z surface. http://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/surfaces/surface_getpixel.html
 24. heightmap po zmianie roomu

  Jakieś Deja vu chyba mam, nie wrzucałeś wcześniej czegoś takiego i nie odpisywałem ci? hmm
 25. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Dźwięki w tle też robią swoją dobrą robotę, masz talent. @Czołg Krymski a ten portal to jaki trick?
×