Skocz do zawartości

I am Lord

Moderatorzy
 • Zawartość

  4629
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana I am Lord w Rankingu w dniu 17 Wrzesień

I am Lord posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

13 Dobry człowiek

2 obserwujących

O I am Lord

 • Tytuł
  Trzymam Sword
 • Urodziny 05.03.1990

Contact Methods

 • Website URL
  http://huder.besaba.com/

Previous Fields

 • Steam
  Huder
 • GG
  2714073
 • Nagrody
  Mistrz Ligi24 (2013)
 • last.fm
  Huderlord
 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Tak
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Tak
 • Użytkownik Unity
  Tak
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Skąd
  Piła
 • Płeć
  Male

Ostatnie wizyty

40684 wyświetleń profilu
 1. Drobne problemy z izometrią

  Gdyby to była izometria to nie było by problemu z depth = -y; ale dimetria komplikuje.
 2. 2 buffer nie działa

  A jakbyś robił łączenie zwykłe a nie non_blocking? Pamiętam jak ja miałem z tym ogromne problemy zanim doszedłem co było nie tak. Edit: Chciałem zrobić z tego asset na MP ale jeszcze wymaga dużo pracy i się chyba zbyt skomplikowało to i tak nie ukończę. Może ci się na coś przyda: https://drive.google.com/file/d/0B-1vrtiAAheiZlFHQTdPUHZiZG8/view?usp=sharing W "oGameController" w create musisz zmienić IP na swoje. W przykładzie jest zrobione, łączenie się dowolnej ilości klientów z serverem po non_blocking, Client posiada swój nick oraz kolor gracza który sobie ustawił i server to odczytuje wszystko. Po podłączeniu się przenosi klienta na czat, czat jest kolorowy, rozpoznaje kolory graczy. Jest też ping, wyświetla się on w prawym górnym rogu. Mechaniki gry nie zaimplementowałem, są tam jedynie jakieś ściany i podłogi które nic nie robią. Aha i bardzo fajna funkcja, aplikacja zapisuje logi z czata i logi zwyczajne do debugów. W windowsie 10 znajdziesz je w : "%localappdata%/Multi_zabawy" aha i w macro są Porty do ustawienia, po UDP idzie ping a po TCP idzie czat
 3. Gradle error.

  Robiłem to samo co Wojzax pisze i pomogło, ale miałem potem inny error ale też musiałem coś usunąć
 4. Nad czym aktualnie pracujesz?

  http://www.mediafire.com/file/s9ffrldfvso0ij9/test_rope_tether.gmz
 5. Nad czym aktualnie pracujesz?

  W assecie tego przykładu nie ma bo jest WIP, ale mogę podesłać
 6. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ktoś z yoyo mnie zapytał czy można tym uwiązać jakaś postać. Podjąłem wyzwanie i coś tam wyszło może nie najlepiej to wygląda ale do dopracowania myślę.
 7. HitBox - GMS2

  użyj layer W room editorze stwórz nowy layer zapamiętaj jego nazwę i w tej funkcji podajesz tą nazwę.
 8. heightmap po zmianie roomu

  Jak duży jest ten projekt? Może dałoby radę na gms go przerobić? Jak ja portowałem Maze Strategy z GM8 na GMS to się na początku załamałem ile tam było błędów i problemów ale okazało się że wystarczył tydzień by wszystko było cacy. Tydzień w porównaniu z 6 miesiącami pracy to był pikuś
 9. heightmap po zmianie roomu

  A czekajcie nie było w GM8 czegoś takiego jak screen_redraw czy refresh? już nie pamiętam. Można by spróbować to wstawić przed pętlą która odczytywać ma pixele Pamiętam jak ja debugowałem sobie takiego typu rzeczy że wywoływałem redraw i potem sleep() / keyboard_wait() i patrzyłem na ekran czy coś się wyświetla w miejscu w którym miało się wyświetlać.
 10. heightmap po zmianie roomu

  Tylko że tryb 3D nie koniecznie może się aktualizować już w chwili wywołania funkcji. Może zmiana następuje klatkę gry później? Najgorsze jest to że w GM8 trzeba było kombinować, w GMS dałoby się ten skrypt do eventu GUI i by nie było problemu z niczym.
 11. heightmap po zmianie roomu

  A może to przez wejście w tryb 3D? Być może model się generuje zanim tryb 3D wejdzie w życie i to jest poprawne a potem już po wejściu w 3D i zmianie perspektywy sprite się nie rysuje tam gdzie powinien. Założenie tego skryptu było takie by sprite na chwilę się wyświetlał w górnym lewym rogu ekranu i getpixel miał z ekranu pobrać kolory no ale po wejściu w tryb 3D ten sprite będzie się wyświetlać gdzieś tam na ziemi w ustalonej perspetywie a nie na ekranie.
 12. heightmap po zmianie roomu

  draw spritu może nie działać w evencie create ( z milionów różnych losowych powodów ) a tam jest wywoływany, po za tym, może jeszcze coś innego przykrywać ten sprite gdy getpixel próbuje pobrać pixele z ekranu.
 13. heightmap po zmianie roomu

  Hmm być może sprit się nie chce rysować wtedy kiedy funckcja create_terrain chce odczytać pixele tego spritu z ekranu. Zamieniłbym wszystko tak by pixele odczytywać z surface. http://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/surfaces/surface_getpixel.html
 14. heightmap po zmianie roomu

  Jakieś Deja vu chyba mam, nie wrzucałeś wcześniej czegoś takiego i nie odpisywałem ci? hmm
 15. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Dźwięki w tle też robią swoją dobrą robotę, masz talent. @Czołg Krymski a ten portal to jaki trick?
×