Skocz do zawartości

I am vader

Moderatorzy
 • Zawartość

  1865
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Zawartość dodana przez I am vader

 1. Zmieniający się rozmiar grafiki przy kopiowaniu

  Czym jest 1 CM zależy wylącznie od DPI. Tak jak Wojzax powiedział, zależy od tego co program uznaje za 1 centrymetr.
 2. Temat zbiorczy na drobnostki

  Kontekst: Znak ! znaczy to samo co not zamiast robić if !vspeed=0 zrób if vspeed!=0 Możliwe że kompilator interpretuje !vspeed jako "Odwóć vspeed", gdzie wartość 0 i mniej to negative a powyżej 0 to positive. Program zamienia wartość dodatnią (>0)(czyli TRUE) na 0 (czyli FALSE), podczas gdy wartość jest ujemna (<0) jest już FALSE więc zostaje zmieniona na TRUE czyli 1. A że 1 nie równa się 0 kod się nie wykonuje. Tutaj jeszcze tabelka dla zwizualizowania sytuacji Liczba Wartość Odwrócona wartość Odwrócona wartość w formie liczbowej <0 FALSE TRUE 1 Nie równe 0, nie wykonuje kodu. 0 FALSE TRUE 1 Nie równe 0, nie wykonuje kodu. >0 TRUE FALSE 0 Równe 0, wykonuje kod
 3. Kupiłem HTC Vive. Wirtualna przygodo nadchodzę!

 4. Marketplace się nie ładuje

  U mnie też. Ogarnijcie cache.
 5. Mega Mountain: The Return

  Przykro mi to słyszeć, że muzyk to taki cham. Tytuł zmieniony.
 6. Zmiana języka

  Brzmi jak gmclanowy projekt.
 7. [Linugz] Enigmowanie gier

  Może odkopię stare ligowce jeśli chcesz, ale nie zapewniam czytelności kodu bo to były czasy jak miałem w dupie takie sprawy.
 8. Galeria Grafik

  Dopoki nie doczytalem się, że to paździoch, myślałem że to ma podtekst polityczny i się trochę zasmuciłem.
 9. Mega Mountain: The Return

  (kontynuujac z discorda...) ...I tak uwazam ze ktos z mozgiem zdolnym do zbudowania budynku wzialby krysztal i uzyl jako zrodla swiatla, zamiast ognia.
 10. GM:S a Steam

  Steam Direct. https://partner.steamgames.com/steamdirect
 11. Odświeżam starego laptopa. Po pierwsze CPU jest 64-bitowe a system 32-bitowy więc zmienie system, ale chcę przy okazji zainstalować SSD. Dla testu wziąłem SSD z mojego kompa na którym jest Windows 7 i tu jest ciekawa rzecz. System operacyjny laptopa (Windows Vista) wykrywa dysk SSD i może z niego korzystać bezproblemowo, ale w BIOS nie wykrywa SSD jako bootowalne urządzenie. Obawiam się, że może być tak samo jeśli kupie SSD już do tego laptopa. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego BIOS nie widzi SSD jako bootowalny, a system operacyjny widzi jako nośnik danych?
 12. GM:S a Steam

  1) Greenlighta nie ma od roku 2) Wrzucenie gry o którym mówisz to umieszczenie gry na workshopie game makera, tak że inni posiadacze steamowej wersji game makera mogą ją zasubskrybować i pograć. Nie ma to nic wspólnego z faktycznym umieszczeniem gry na steam czy sprzedaży.
 13. [C#] Błędny kod

  Oczekuje ; a napotyka Rigidbody w następnej lini. Innymi słowy: Zjadłeś ; w lini Vector3 vector = new Vector3(0, 3f, -5f) oraz w lini Debug.Log = (rigidbody.velocity.sqrMagnitude)
 14. Mega Mountain: The Return

  Pad xklocowy to podstawa
 15. bird

  Dużo w tej gierce gameplay'u nie ma, ale nie jest źle. Postaraj się wprowadzić zapamiętywanie wyniku, różne tekstury(może zmienne wraz z ntą przeszkodą) i inne drobne rzeczy żeby to trochę rozwinąć. A i plusik za waterflame - glorious morning 2.
 16. Mega Mountain: The Return

  Świetnie! Miło widzieć że coraz więcej osób coś pokazuje w 2018. Jeśli wszyscy dopniemy swojego w tym roku to chyba będzie najlepszy rok dla gmclanu od dekady
 17. Prism Lagoon (Edytor poziomów)

  Nie widze zastosowania dla siebie, ale jestem pod wrażeniem. Napewno komuś się bardzo przyda takie narzędzie.
 18. Tekst 3D

  Zdefiniuj czym jest dla Ciebie tekst 3D, podałeś strasznie mało informacji. Co zamierzasz zrobić?
 19. Ignis

  Tak ale czy to czasem nie jest ich zadaniem żeby wrzucić trochę marketingu? Rozpromować grę, jeśli uznają że jest dobra i jest tego warta?
 20. Ignis

  No, brawo brawo! Ale mnie zastanawia ten wydawca, niczego "dużego" nie wydał, wszędzie są tylko garstki ocen tu i tam. Ani jedna gra przez nich wydana nie przebiła 100 ocen.
 21. Temat zbiorczy na drobnostki

  @gnysek Skoro już tu wszedłeś, jako master GM'a, powiedz mi, czy asynchronous aktualizuje się tylko tak często jak step? Bo takie odnoszę wrażenie póki co.
 22. Temat zbiorczy na drobnostki

  Aktualizacja pingu: ///NetServerGetPing(Socket); var _sckpos = ds_list_find_index(PlayerSocket,argument0); if _sckpos!=-1{ var ct = floor(get_timer()/1000); PlayerTimeout[| _sckpos] = ct; PlayerPing[| _sckpos] = ct - PlayerPingStamp[| _sckpos]; PlayerPingStamp[| _sckpos] = ct; NetServerSendPing(argument0); } Po wykonaniu NetServerSendPing(argument0); serwer oczekuje wiadomości zwrotnej która ponownie wywoła powyższy skrypt. Innymi slowy liczony czas to czas od wywołania aktualizacji do wywołania aktualizacji. Kod nie wykonuje się w stepie tylko w Asynchronous Networking, więc powinien działać POZA stepem, szybciej od niego, tak szybko jak szybko przychodzą pakiety. Chyba że czegoś nie wiem o asynchronousie i wykonuje on się tylko tyle razy na sekundę co step.
 23. Rysowanie sprite z surface

  Szczerze w to wątpię zawsze generuje surface'y "w locie" i są responsywne. Strzelam że zmienna nie istnieje i kod wykrzacza się na 1szej lini(czytaj: mój inb4).
 24. Rysowanie sprite z surface

  Rysowanie do surface nie wymaga draw. Ale skoro to nie naprawia problemu, podrzuć PELEN błąd, może jest coś czego nie zauważyłeś? Edit: A walnę INB4 bo czemu nie INB4 zmienna nie istnieje bo jej nie zdefiniowałeś lub zadeklarowałeś.
 25. Rysowanie sprite z surface

  Może daj surface_reset_target() przed stworzeniem sprite'a. To jedyne co mogłoby być nie tak, bo starasz się "dorwać do" surface'a, gdy ten jeszcze jest w trakcie edycji.
×