Skocz do zawartości

I am vader

Moderatorzy
 • Zawartość

  1814
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Zawartość dodana przez I am vader

 1. GAMEMAKER LABO

  Threef już remake'uje spanie na klawiaturze :>
 2. zmienne w instancji nie dzialaja

  Wydaje mi się, że czasami step wykonuje się zaraz po create a przed dalszą funkcją. Nie ma to sensu i może być błędne, ale spróbujmy temu zaradzić: Zmienne przypisane w skrypcie są przypisywane PO inicjalizacji, czyli po CREATE instancji którą właśnie stworzyłeś. Nie bardzo widzę błąd, ale spróbuj wpisać w obj_dzwi_metal_pion w CREATE: [gml]opn=0[/gml] Kolejność będzie taka: 1. Stworzenie instancji 2. Stworzenie zmiennej opn z wartością 0 na podstawie CREATE obj_drzwi_metal_pion 3. Ustawienie zmiennej opn na wartość 1 na podstawie CREATE obiektu który cytujesz w temacie
 3. CA 2017 - Dyskusja/Nominacje

  Na grę roku nominuję Knights and Monsters by Adriann
 4. Najgłupsze bugi GMS 1.4

  Kilka dobrych lat temu miałem problem, że w grze nie odpalało się okienko, było natomiast samo audio. Problem randomowo pojawiał się i znikał kiedy zmieniałem funkcje operująće na ds_listach, tak jakby struktury danych były temu winne jakimś cudem. Napisałem nawet w tej sprawie do yoyo i chcieli mój projekt żeby to przeanalizować, ale jakoś tak wyszlo, że nigdy go im nie wysłałem, a projekt porzuciłem jak skończyły się wakacje(ale to już inna historia).
 5. Galeria Grafik

  Aż dziwne że nikt Ci nie dał żadnych punktów jeszcze. Piękne pixelki.
 6. 39dll ftp file upload

  Wow, 39dll w 2017
 7. Obsługa plików z rozszerzeniem .swf

  Erm, a jak brzmi pytanie? Znaczy, poza pytaniem o załączoną graficzkę, która jest ok.
 8. Pomijająć brak szyfrowania, skorzystalbym z funkcji http_request aby wysłać POST z hasłem w body zamiast korzystać z GET. Gnysek pewnie zaraz wejdzie i poda jeszcze lepsze rozwiązanie. Edit: Ogólnie idea zalogowania i wylogowania jest tutaj absolutnie zbędna. Te rzeczy istnieją w przeglądarkach aby wyświetlać dostęp do konkretnego contentu, z poziomu gry możesz operować samym UserID, Hasłem i może kluczem sesji jak już musisz.
 9. Bod Blob 2

  WIem, że to nie w temacie, ale nie masz pojęcia ile godzin przegrałem w Twojego mario nawet nie wiedząc, że jesteś Polakiem(tym bardziej mieszkającym o rzut beretem) albo, że robiłeś w game makerze. (nigdy nie udało mi się go ukończyć mario forever, ale byłem blisko). To było już ładnych parę lat temu... Więc ten, dzięki za ten skrawek moich nastoletnich lat.
 10. Foto-galeria

  W trójmieście na stałe czy przejazdem? P.S. Pozdrawiam z Gdyni.
 11. Ciężko się udzielać jak mnie wylogowywuje codziennie i codziennie dostaje 30-minutowego bana, czasem nawet kilka razy.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. I am vader

   I am vader

   Tak tylko narzekam, jakoś to przeżyję. 

  3. LolikZabijaka

   LolikZabijaka

   U mnie ten sam problem, już od ponad miesiąca, ciągle dostaję Bana na 30 min :D

  4. Wojo
 12. Dywersant '39(Tytuł Roboczy)

  Czepiacie się grafy, a gość sam robi.Co stalo sie z duchem tworzenia gier? Z radoscia inwencji wlasnej? Robienia jak sie umie a nie jak AAA robia? Jak dla mnie jest wporzo.
 13. Nad czym aktualnie pracujesz?

  No to mamy przykład roku..
 14. Okno z formularzem do wypełnienia

  Ponieważ w wersji HTML5 korzysta z klawiatury brytyjskiej gdzie w tamtym miejscu jest ".
 15. Drobne problemy z izometrią

  Najleniwiej byloby ustawic origin na dol.
 16. Temat zbiorczy na drobnostki

  W tym momencie czy nie wydajniej juz zostac przy "0."+string(zmienna)?
 17. heightmap po zmianie roomu

  Nie ale serio, jeśli nie próbowałeś używać surface to nie mów, że próbowałeś wszystkiego. Jedyny powód że bardziej nie mogę Ci pomóc jest taki, że u mnie wszystko działa perfekcyjnie w sposób w jaki to zrobiłem.. coś musi być w Twoim kodzie.
 18. Kolizje 3d

  Nic za Ciebie nie napiszemy. Dostales ode mnie informacje jak dostac sie do obszernego artykulu ktory uczy krok po kroku jak to zrobic i olales to. Jak jestes tak leniwy moze to za wysokie progi na Twoje nogi? Sprobuj cos latwiejszego az ogarniesz lepiej gm'a.
 19. heightmap po zmianie roomu

  Skoro sprite pokazuje sie w lewym gornym rogu nie oznacza to ze nie uzywasz mojego przykladu ktory bazuje na surface'ach?
 20. heightmap po zmianie roomu

  Tak, w 8.0
 21. heightmap po zmianie roomu

  Powiedz tylko, nie działa przykład czy nie działa przykład jak go zaimportujesz do siebie? Może coś w Twoim kodzie walczy z d3d?
 22. 15 lat GMCLANu - świętujemy ?

  Szczerze nie wiem czy pojawie się w którejkolwiek lokacji, bo trochę się dzieje u mnie i mogę tego nie zmieścić w czasie, ale jakbym już miał wybierać z dwojga złego, to Warszawa jest dużo lepszą opcją. Przynajmniej to centrum.
 23. Temat zbiorczy na drobnostki

  Kolejność wykonywania działać zawiodła, dzieliło _min przez (_max-_min). Żeby nie robić tłoku w jednej lini rozbiłem to na kilka. var _min = 350; var _max = 450; var clmp = 4; var len = distance_to_object(obj_glr_fire_light)-_min; var len2 = _max-_min; var len = (len/len2)*clmp; view_light=clamp(len,0,clmp);
 24. Bonfire

  Z tym, że przy turowych rpg'ach widzi sie bardzo duzo animacji idle..
×