Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  9034
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  18

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Ignis

  11/10
 2. Temat zbiorczy na drobnostki

  Sprawdzanie czy trzeba wywołać oczywiście wygląda, że jest co step, bo GM nie jest aż tak asynchroniczny. Ciekawostką jest, że większość eventów działa wspólnie dla wszystkich obiektów, tzn. np. http_get można wywołać w jednym a odebrać w drugim (albo kilku obiektach) na raz.
 3. Temat zbiorczy na drobnostki

  Teoretycznie jest 128 kanałów na dźwięki (na raz) które ustawia audio_channel_num - a korzystanie ze zwykłego audio_play_sound() powoduje to samo ? Ewentualnie źle używasz tej funkcji - x i y to nie powinny być pozycje gracza, tylko pozycje +/- względem audio_listener_position(x,y,z) - zapewne nie zmieniasz tej pozycji, wiec domyślnie masz 0,0,0, jak gracz odejdzie za daleko to po prostu głośność = 0 i dlatego nie gra.
 4. Rysowanie sprite z surface

  @Armez: if (!surface_exists(global.surf)) { global.surf = surface_create(225,352); } surface_set_target(global.surf); var _c = (a == 0) ? global.tt : aa; draw_circle_colour(x,y,g/6,_c,_c,0); surface_reset_target(); sprite70 = sprite_create_from_surface(global.surf, 0, 0, 225, 400, true, true, 112.5, 200); Do tego: 1) w GMS surface da się zmieniać tylko w evencie draw 2) jak robisz to co krok, to będziesz mieć milion spritów za chwilę 3) nie musisz tworzyć sprite, możesz bezpośrednio rysować surface na ekranie 4) dlaczego sprite jest większe niż surface ?
 5. Temat zbiorczy na drobnostki

  Ale ten sam dźwięk (wg. nazwy) dajesz z tym samym priority, czy różnym?
 6. Wady i Zalety GMS2

  W każdym programie jest tak, że trzeba kupować nowe wersje od nowa, jak wyjdą. GMS1 wyszedł jednak 6 lat temu Co do FPS - sprawdź sleep margin. Czasem to jest przyczyną problemów.
 7. Potrzebuję pilnie wykonawcy prostego shadera

  Bo Ty nie umiesz zrobić nic prostego, zawsze naokoło
 8. Potrzebuję pilnie wykonawcy prostego shadera

  Teraz pewnie i tak pół gry będzie do przepisania, żeby się grafika renderowała na surface albo coś podobnego
 9. Potrzebuję pilnie wykonawcy prostego shadera

  PsichiX ma złe wspomnienia z Ranmą który potem wszystkim obgadywał ile to mu nie wisi i jak długo zalega z kasą
 10. Potrzebuję pilnie wykonawcy prostego shadera

  A czym jest wg. ciebie jasność, skoro podajesz kolory w RGB ? Może jakiś konkretniejszy przykład ?
 11. rysowanie primitivów na androidzie

  1) w jakim evencie ? 2) jak dasz w tym evencie w dziecku "event_inherited()" albo przekopiujesz kod to pomaga? może jakiś bug z dziecziczeniem? Zakładam, że GMS 1.4 ?
 12. Nad czym aktualnie pracujesz?

  99% ludzi na tym forum właśnie zastanawia się, czy ich obrażasz, czy mówisz po somalijsku, czy jednak cały czas programujemy
 13. Nad czym aktualnie pracujesz?

  tak to jest jak dajesz linki do contentu chronionego hasłem...
 14. Show_Question

  1) nie 2) nie powinno sie uzywać tej metody, poczytaj w dokumentacji czemu.
 15. GAMEMAKER LABO

  Ja bym podłubał, ale nie mam lutownicy i gamepada do rozmontowania.
 16. [GMS1.4] Błąd Android

  Próbowałeś wyłączyć windows defendera ? https://stackoverflow.com/questions/46322733/gradle-build-failed-failed-to-create-md5-hash-for-file-windows-defender-finds
 17. 15 lat GMCLANu - świętujemy ?

  Teraz patrzę, że padbar i levelup zamknięte, coś jeszcze takiego jest ?
 18. Jeśli mnie pamięć nie myli, to 1 listopada tego roku GMCLAN.org kończy 15 lat. To właśnie wtedy w 2002 roku pojawił się gmclan.iglu.cz (pewnie z racji dnia/weekendu wolnego). Więc - skoro na 10 lat się nie udało, to chociaż na 15 może spróbujemy? Moja propozycja jest taka, żeby specjalnie całego lokalu nie wynajmować, ale zrobić 2-3 tygodnie wcześniej rezerwację (jak parę lat temu w padbarze w Warszawie, gdzie ostatecznie było nas chyba z 15 osób). Pozostaje kwestia gdzie. U mnie w okolicy i tak nikt by nie chciał, więc do wyboru dajemy dwie lokacje (i tak każdemu zawsze będzie za daleko jeśli to nie u niego pod domem, a i tak by pewnie wtedy nie przyszedł). Ja mam do obu miejsc ~350km więc dość daleko, ale nie będę narzekał, nawet sobie bilet na pociąg kupię, a co tam! I może nawet nocleg W planie: pijemy alkohol do upadłego i rozmawiamy o nerdowskich problemach cyfrowego świata, w tym o historii gmclanu, względnie licytujemy się kto jest większym kucem. Czekam na wasze opinie. (CC: @Ranmus @Uzjel @Threef @I am Lord @I am vader @Maximal @Borek @TeeGee @ΨXE @ANtY @Nikas @Tymon @Wojzax @Jaklub @Exigo i reszta którą pominąłem bo już mi się nie chciało szukać kto jest kto, ale mi pomożecie )
 19. [GMS1.4] Błąd Android

  Nawet nie zajrzałeś w artykuły które Ci podlinkowano. Tam byś zauważył, że masz stare SDK, bo nowe inaczej się instaluje.
 20. Nad czym aktualnie pracujesz?

  HTML5 nie lubi się ze złymi programistami
 21. Niezależny zegar gry

  ja bym zrobił tak, że w kodzie PHP dajesz: <?php $key = 'azs123123'; echo json_encode(array('time'=>time(), 'hash' => md5(time() . $key)); a po stronie GMa, jak odbierasz dane: //result to ds_mapa już po json_decode var time = result[? "time"]; var hash = result[? "hash"]; var key = "azs123123"; var check = md5( time + key); if (check == hash) { // czas z serwera jest niesfałszowany } Tak długo, jak ktoś nie znajdzie klucza w skompilowanej grze, tak długo system jest bezpieczny (bo hash z serwera będzie trudny do odczytania nawet z tablic tęczowych).
 22. CA2017 - Wyniki!

  Jeśli będzie więcej niż jeden utwór można pomyśleć
 23. Niezależny zegar gry

  Puszczasz request przez PC, ustawiasz przekierowanie domeny na 127.0.0.1 w pliku hosts, robisz skrypt php który zwraca inny czas - oszukane. Tak samo jak przy zmianie zegara w telefonie. A czas z serwera pobierasz tak, że robisz skrypt PHP który go zwraca - nie pamiętam czy GMS potrafi czytać czas unixowy, wtedy wystarczy "echo time();".
 24. Niezależny zegar gry

  ja bym zapisał poza czasem, jego hash + jakaś sól np. md5('tajne' + string(time)); a potem przy odczycie porównał, to dopiero dekompilacja źródła by pomogła obejść takie coś jak ktoś podmieni czas, to policzymy mu 0 sekund.
×