Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  8993
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Galeria Grafik

  Co wy bierzecie ?
 2. Android - wielkość updatu

  Może to zależeć od wersji androida w takim razie.
 3. Android - wielkość updatu

  Musiała się jakaś suma kontrolna czy coś zmienić.
 4. Galeria Grafik

  Kolorystyka jest wzorowana Final Fantasy XIV
 5. Galeria Grafik

  Obecnie mam interfejs, ale taki mocno "debugowy" i własnie go zmieniam na sprawny i wyglądający, zeby móc go pokazywać i dodać obsługę gamepada. W najbliższych 3-4 miesiącach planuję zakup Xboxa i modułu UWP, żeby tam testować grę (obecnie robię to na PC), więc nie jest najgorzej. Głównie została mechanika jakichś cutscenek do questów, otwierania nowych przejść w lochach itd. oraz walka z AI (obecnie mobki wpadają w jakieś dziwne pętle i się kręcą dookoła osi...). Ale to rozmowa na inny temat, bedzie co pokazać niedługo, gwarantuję, nie bez powodu to GUI robię
 6. Galeria Grafik

  No poprawek pewnie będzie sporo, ale ponieważ GUI jest rysowane jako prostokąt podzielony na 9 (na gmlscripts jest na to fajny skrypt) to powiedzmy, że juz sie pozycje wyswietlania nie będą zmieniać nawet jak coś dodam, wiec chociaż "kształtem" finalne
 7. Galeria Grafik

  Interfejsik. Pewnie wciąż nie finalna wersja, ale już na tych kształtach/fontach zostanie:
 8. Almora

  @PsichiX to chyba sldc.pl było, ale ten hosting mi od dwóch miesięcy nie odpisuje na mejla, więc może nie działa
 9. Almora

  Tam dwa porty chyba były w Almorze, jeden TCP i jeden UDP.
 10. Almora

  dzisiaj serwery z windowsem chyba za 30 ziko da się wyłapać, może by działało ?
 11. Jak zmienić grawitacje podczas ruchu?

  Jeśli co step ustawiasz vspeed, to może tak to wyglądać, ponieważ: vspeed = 5; // prędkość pionowa 5 gravity_direction = 270; // w dół gravity = 0.1 // grawitacja = 0.1, zatem co krok zwększaj vspeed o 0.1 // koniec eventu step, następuje przesunięcie postaci o y += 5 // vspeed zostaje zwiększone o 0.1 (bo grawitacja działa w kierunku 270, o 0.1, ma przyspieszać opadanie // ... engine przechodzi przez kolejne eventy, w tym draw // ... wchodzi kolejny krok, znów wykonujemy event step // vspeed jest obecnie równe 5.1 vspeed = 5; // UPS! Mimo, że engine ustawił vspeed na 5.1, my w kolejnym kroku nadpisujemy tę wartość nim postać się ruszy! stąd wrażenie. gravity_direction = 270; gravity = 0.1; Jeszcze taki szybki kurs: 1) przesuwanie postaci: x += <wartość>; y += <wartość>; powoduje przesunięcie w tejże chwili i w kolejnej linijce kodu X i Y mają nowe wartości. 2) speed = 2; direction = 50; ustawione zostają: hspeed = lengthdir_x(speed, direction); vspeed = lengthdir_y(speed, direction); x i y zostają zwiększone na koniec eventu End Step o hspeed i vspeed 3) hspeed = 5; vspeed = 2; ustawione zostają automatycznie: speed = point_distance(0,0, hspeed, vspeed); direction = point_direction(0,0, hspeed, vspeed); x i y zostają zwiększone na koniec eventu End Step o hspeed i vspeed 4) po zmianie X i Y na koniec End Step, zostaje nadana wartość gravity: hspeed += lengthdir_x(gravity, gravity_direction); vspeed += lengthdir_y(gravity, gravity_direction); (speed i direction zostają zaktualizowane j.w.) a następnie friction: speed = (abs(speed) > friction) ? (speed - friction) : 0; (hspeed i vspeed zostają zaktualizowane j.w.) Mniej więcej działa to tak, aczkolwiek dla niektórych da się podawać ujemne wartości, więc jeszcze bardziej skomplikowanie to się przelicza, ale to powinno rozjaśnić wiele.
 12. Temat zbiorczy na drobnostki

  Są globalne. Do zmiennej zostanie przypisany numer grida. Jak zrobisz to do tej samej zmiennej, to ten stary grid nadal istnieje, tylko nie masz zapisanego nigdzie jego numerka. Powiedzmy sobie, że każdy ds_xxx działa tak samo jak dodawanie sprite - dostajesz ID, ale jak znika zmienna to nie znika zasób i nadal wisi w pamięci. I jakbyś na chybił trafił tę cyferkę podał, to byś nawet odczytał te wartości?
 13. Hah, takie rzeczy to się zgłasza, żebym mógł naprawić Postaram się znaleźć przyczynę, ale to ma chyba jakiś związek z tworzeniem sesji, bo jak wchodzisz to nie ma też nicku na liście po prawej.
 14. 39dll ftp file upload

  Musiałbyś chyba całą obsługę protokołu dopisać (wysyłanie poleceń - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_FTP_commands), bo samo połączenie to nie jest jakiś problem, ale już wznawianie połączenia, wybieranie katalogów itp. to gorsza sprawa. Chyba łatwiej by było wysyłać HTTP+POST i plik jako Content.
 15. Bonfire

  To musi na komórki też wyjść, aż się prosi o sterowanie palcem i po 2-3 meczyki w autobusie rano i wieczorem
 16. Może trzeba zrobić "premultiply-alpha" ?
 17. w gifach ? przecież GM powinien operować na PNG.
 18. Nad czym aktualnie pracujesz?

  żeby nie było, cały czas coś się w temacie dzieje: git aż pełen commitów
 19. Przemieszczanie struktur w ds_grid

  No ale jak znasz wysokość i szerokość, to nadal jak wyżej. A jak nie znasz, to ciężka sprawa... chyba, ze to jedyny kształt w tym gridzie ? Wtedy będzie tak: var _w = ds_grid_width(index); var _h = ds_grid_height(index); var xstart = _w, xend = 0, ystart = _h, yend = 0; for(var i = 0; i < _w; i++) { for(var j = 0; j < _h; j++) { if index[# i, j] == 1 { xstart = min(xstart, i); xend = max(xend, i); ystart = min(ystart, j); yend = max(yend, j); } } } // ok, mamy juz prostokat w ktorym jest figura, teraz przesuwamy var offsetx = -1, offsety = -20; for(var i = xstart; i < xend; i++;) { for(var j = ystart; j < _yend; j++) { if index[# i, j] == 1 { index[# ((i + _w + xoffset) % _w), ((j + _h + yoffset) % _h)] = 1; index[# i, j] = 0; /* robimy operację modulo, żeby przenosiło na drugi koniec grida w przypadku, gdy np. litera zaczyna się na osi X w pozycji 2, a ustawisz offset na -5. ponieważ jednak modulo z liczb ujemnych nie jest tylko dopisaniem znaku - przed wartością, dodajemy pełną wysokość np. 3 % 10 = 3, ale -3 % 10 = 7, wystarczy jednak dodawać zawsze 10 do liczby i po sprawie (-3 + 10) % 10 = 3. */ } } } tu jest jeszcze taki jeden problem, że jak szerokość litery jest taka, ze po odjęciu offsetu nachodzi na siebie z drugiej strony, no to skasuje się część litery niestety - trzeba by wtedy do nowego grida po prostu przenosić i stary kasować.
 20. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ej, na telefony przecież jest od 3 lat dostępna. Może nie jako 100% pełna wersja, ale trochę rzeczy jest
 21. Przemieszczanie struktur w ds_grid

  chciałby przenieść cały kwadrat w którym jest koło, wiec zakładam, że to róg kwadratu
 22. Optymalizacja

  A spróbuj ten pierwszy kod dać do "Begin Step" ? Nie wiem, czy nie ma znaczenia i i tak wszystko jest aktywowane po "End Step", czy jest rozdział aktywacji na te 3 eventy. Jedyne inne rozwiązanie w tej sytuacji jakie mi przychodzi, to na bieżąco do jakiejś tablicy zapisywać pozycje obiektów i zapisywać tablicę.
 23. Obsługa plików z rozszerzeniem .swf

  Strzelam, że osiągi wypadną na korzyść Unity wręcz miażdżąco, ale jak kolega mówi - pod względem wizualnym skoro GM wygrywa przy jednej to i przy większej wygra
 24. Temat zbiorczy na drobnostki

  Przykład z blogu yoyogames nie korzysta z surface. Ze zmiany blendingu, ale przez to nie obsłguje kanałów alpha.
 25. Temat zbiorczy na drobnostki

  Co do malowania krwi, to albo https://www.yoyogames.com/blog/430/dynamic-rendering-masks albo gra ink która była w humble bundle (tam był chyba kod źródłowy) ?
×