Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  8959
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Stringi z enterami - jak je zapisać?

  Ktory GM? Bo dwójka inaczej zapisuje nowe linijki i stąd może wynikać problem.
 2. W sumie to nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś, jak robiłeś "create executable" to chyba po prostu gra się wywalała do Androida, a nie pokazywała komunikatu - takowe były tylko gdy grę "testwałeś" (Run/Debug w IDE).
 3. Jest taka możliwość. Zrób grę tak, żeby nie było błędów
 4. Ale jak kogoś proszę, żeby się odezwał i spróbujemy na żywo poszukać, żeby zreprodukować - to nie ma chętnych.

  1. I am vader

   I am vader

   W tygodniu jestem bardzo zajety, praca, ale mozemy sprobowac w nastepny weekend.

 5. Kurde, sprawdzałem na wszystkich przeglądarkach, restartowałem nawet PC i nie mam problemów...

 6. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Że trzeba się szczęśliwie urodzić, żeby sobie dobrą grafikę do gry zrobić
 7. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Dobry pomysł, fajna grafika (kurde, do tego to jednak trzeba mieć szczęście) - myślę, że jest potencjał na zarobienie kasy (może nie milionów, czy setek tysięcy, ale chociaż pojedynczych tysięcy).
 8. Timeout jest prosty - zapisujesz o której godzinie gracz ostatni raz aktualizował sesję, a przy logowaniu robisz $time = time() - 600; // 10 minut $sql = "DELETE * FROM session WHERE last_time < {$time}"; W czasie, gdy nikt nie korzysta ze strony i tak nie ma znaczenia, że sesja nie jest skasowana, bo nikt nie czyta też bazy Czy ten hosting dokleja reklamy również jak zrobisz: <?php header('Content-type: application/json'); echo json_encode(array('logged_in' => true)); Btw. ogólnie są małe hostingi za grosze dzisiaj (5zł miesięcznie) - więc może pomyśl nad tym? Np. tutaj https://www.webd.pl/ masz za 4 złote. Albo na https://az.pl/hosting/ masz za 15 zł rocznie (tylko poczytaj regulamin, czy to nie promocja a za rok 5x tyle skasują, aczkolwiek ja płacę 100 zł rocznie za dużo większe hostingi).
 9. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ej, to jest nawet fajne, mało jest gier "chodzonych w prawo" gdzie na koniku pomykasz, a już pomijam że to nie platformówka. Btw. wyobrażacie sobie np. "Husaria Tactics" ?
 10. @Wojo i co, nie chcesz jednak korzystać ze zmian statusu na forum ?

  1. Uzjel

   Uzjel

   Zostaw, nikomu nie przeszkadzają, a z czasem może ludzie coś zaczną publikować ;)

  2. gnysek

   gnysek

   Jop, zostawię, ale IMHO miałem rację :)

 11. Stargrade 2

  Powiedz, w czym tworzyłeś grafiki do swoich gier? One zawsze odstawały ligę wyżej od średniej gmclanowej
 12. Bez przesady. Powinno łączyć - sprawdź może jakieś przykładowe inne gry w GM które pozwolą na takie połączenie i porównaj, czy działają.
 13. Mogłoby, ale jeśli na obu komputerach Twoja gra jest w wyjątkach firewalla, powinno iść.
 14. Ale powyżej ich nie wpisałeś Edit: a nie, jest opcja 3. A zrób z linii komend (cmd): ping 192.168.0.100 i sprawdź czy się widzą
 15. A jakie jest IP tego drugiego komputera ? Gdy np. komputer 1 (z serwerem) ma ip 192.168.0.100 komputer 2 (z grą) ma ip 192.168.0.145 to z komputera 1 łączysz się pod 127.0.0.1 lub 192.168.0.100 z komputera 2 łączysz sie pod 192.168.0.100
 16. PGA / GIC (dawne ZTG)

  do
  Targi Poznań Game Arena (PGA) oraz Game Industry Conference (GIC)(dawne ZTG) w Poznaniu - pewnie ktoś z redakcji będzie Więcej informacji o GIC: https://gic.gd/pl/
 17. Jeśli mnie pamięć nie myli, to 1 listopada tego roku GMCLAN.org kończy 15 lat. To właśnie wtedy w 2002 roku pojawił się gmclan.iglu.cz (pewnie z racji dnia/weekendu wolnego). Więc - skoro na 10 lat się nie udało, to chociaż na 15 może spróbujemy? Moja propozycja jest taka, żeby specjalnie całego lokalu nie wynajmować, ale zrobić 2-3 tygodnie wcześniej rezerwację (jak parę lat temu w padbarze w Warszawie, gdzie ostatecznie było nas chyba z 15 osób). Pozostaje kwestia gdzie. U mnie w okolicy i tak nikt by nie chciał, więc do wyboru dajemy dwie lokacje (i tak każdemu zawsze będzie za daleko jeśli to nie u niego pod domem, a i tak by pewnie wtedy nie przyszedł). Ja mam do obu miejsc ~350km więc dość daleko, ale nie będę narzekał, nawet sobie bilet na pociąg kupię, a co tam! I może nawet nocleg W planie: pijemy alkohol do upadłego i rozmawiamy o nerdowskich problemach cyfrowego świata, w tym o historii gmclanu, względnie licytujemy się kto jest większym kucem. Czekam na wasze opinie. (CC: @Ranmus @Uzjel @Threef @I am Lord @I am vader @Maximal @Borek @TeeGee @ΨXE @ANtY @Nikas @Tymon @Wojzax @Jaklub @Exigo i reszta którą pominąłem bo już mi się nie chciało szukać kto jest kto, ale mi pomożecie )
 18. Gradle error.

  A nie można screena zrobić guzikiem print screen i wkleić do painta, przyciąć i wkleić tutaj ? Nie widzę co tam jest napisane :/ Ale jak dla mnie - za długa ścieżka. Jak się GMS nie wyrobi w 255 znakach ścieżki to się wypiernicza kompiler.
 19. PGA / GIC (dawne ZTG)

  do

  @Deusald (Adamentium) jaka gra, żebym mógł znaleźć ? bo @Nikas i @ANtY to z twarzy rozpoznam
 20. Chwilowo wróciłem, bo są tacy co twierdzą, ze mikroblogi są potrzebne na gmclanie :)

 21. Obawiam się, że bez VPSa to masz wszędzie MySQL 5.5 - 5.x - ale dobrze wiedzieć, że jest już taka opcja. Niestety sporo ficzerów baz danych jest zazwyczaj niewykorzystywana (brak wiedzy) lub bywa zapomniana, że warto z niej korzystać (np. triggery, widoki, czasem nawet powiązania tabel itp.).
 22. Okno z formularzem do wypełnienia

  Jeśli to nie działa w ostatnich wersjach, to zgłoś do YYG ponownie. Czasem im stare bugi wracają jak źle zmergują.
 23. HitBox - GMS2

  na dole okna z kodem pokazuje Ci argumenty
 24. Okno z formularzem do wypełnienia

  Podobno jest to naprawione w ostatnich wersjach: http://bugs.yoyogames.com/view.php?id=21331 , mój ticket zresztą. Nie sprawdzałem, ale tez miałem ten problem i string_replace musiałem robić.
 25. 15 lat GMCLANu - świętujemy ?

  Na PGA się widzimy na piątkowej imprezie, czy nie ? Jedyne wymaganie co do urodzin GMCLANu moim zdaniem, to jest polecenie jakiegoś lokalu na 10-15 osób żeby wygodnie usiąść razem, żeby piwo nie kosztowało 15zł i zadzwonić i zarezerwować. That's all. Nocleg jakiś itp. to każdy w swoim zakresie. Osobiście polecam schronisko młodzieżowe, spaliśmy tam raz przy okazji Szczecin Games Show. Co prawda łóżka piętrowe, ale chyba więcej nie potrzebujemy żeby na piwie się spotkać ?
×