Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  8944
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana gnysek w Rankingu w dniu 12 Wrzesień

gnysek posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

30 Mała Cegła Społeczności

1 obserwujący

O gnysek

 • Tytuł
  Emerytowany Admin
 • Urodziny 25.11.1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://gnysek.pl/

Previous Fields

 • Team
  FABLE INSIDE
 • Steam
  gnysek
 • GG
  5027526
 • Nagrody
  Najbardziej pomocny uzytkownik (CA 2011)
 • last.fm
  gnysek
 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Tak
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Tak
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Skąd
  Banino / Trójmiasto

Ostatnie wizyty

72666 wyświetleń profilu
 1. Obawiam się, że bez VPSa to masz wszędzie MySQL 5.5 - 5.x - ale dobrze wiedzieć, że jest już taka opcja. Niestety sporo ficzerów baz danych jest zazwyczaj niewykorzystywana (brak wiedzy) lub bywa zapomniana, że warto z niej korzystać (np. triggery, widoki, czasem nawet powiązania tabel itp.).
 2. Okno z formularzem do wypełnienia

  Jeśli to nie działa w ostatnich wersjach, to zgłoś do YYG ponownie. Czasem im stare bugi wracają jak źle zmergują.
 3. HitBox - GMS2

  na dole okna z kodem pokazuje Ci argumenty
 4. Okno z formularzem do wypełnienia

  Podobno jest to naprawione w ostatnich wersjach: http://bugs.yoyogames.com/view.php?id=21331 , mój ticket zresztą. Nie sprawdzałem, ale tez miałem ten problem i string_replace musiałem robić.
 5. 15 lat GMCLANu - świętujemy ?

  Na PGA się widzimy na piątkowej imprezie, czy nie ? Jedyne wymaganie co do urodzin GMCLANu moim zdaniem, to jest polecenie jakiegoś lokalu na 10-15 osób żeby wygodnie usiąść razem, żeby piwo nie kosztowało 15zł i zadzwonić i zarezerwować. That's all. Nocleg jakiś itp. to każdy w swoim zakresie. Osobiście polecam schronisko młodzieżowe, spaliśmy tam raz przy okazji Szczecin Games Show. Co prawda łóżka piętrowe, ale chyba więcej nie potrzebujemy żeby na piwie się spotkać ?
 6. @MaxGaming ale rozumiem, że moze być taka struktura Kategoria główna -Kategoria podrzędna --Kategoria jeszcze bardziej podrzędna wtedy by trzeba kolumny "root", żeby zawsze tą "główną" wskazywać, to będzie szybciej (ogólnie mysql średnio się nadaje do drzewek). Jak masz tylko jednen poziom podkategorii to wystarczy: select * from product where category = 4 or category = parent Jak masz klika poziomów kategorii i chcesz wszystkie zawrzeć, to niestety jest rzeźbienia trochę i wydajność takiego zapytania może szybko spaść.
 7. Bonfire

  Haha, zrobić Ci demo z wersji z YYG Bundle ? Nawet wersję web z reklamami google mozna by zrobic
 8. Bonfire

  Tę grę MoaCube też chętnie kupię, bo o ile Visual Novels to tak średnio (a przynajmniej na PC - na komórce w autobusie kto wie... czemu nie ma jeszcze mobilnych wersji ?), o tyle RPG/rogalik, a zwłaszcza taki szybki - jak najbardziej.
 9. Zapisz sobie w czwartej kolumnie "main category" Będzie szybciej niż subselecty w zapytaniu. Kategorie to nie są jakieś dane, których masz milion i zajmują 100MB w bazie, więc dorobienie jednej kolumny w niczym nie przeszkadza, a ogólnie jak tworzysz strukturę tabeli to powinna być taka, żeby prędkość pobierania zawsze była priorytetem, a jeśli tabela przewiduje 100-200 wpisów, to i 300 kolumn w niczym nie przeszkadza
 10. Co tu się dzieje?!

  Ciasteczka z domeny forum.gmclan.org są skasowane ? Może masz zmienne IP np. ? W ciągu 2-3 tygodni zmienimy serwer to wtedy będę szukał powodów niektórych problemów, może znikną same
 11. Co tu się dzieje?!

  Próba logowania ? W sensie za kazdym razem próbujesz logować się ze strony głównej / forum ? Czy masz zapamiętaną sesję ? Może gdzieś tutaj jest błąd.
 12. Co tu się dzieje?!

  Masz zupełną rację. Wygląda, że te fora używają jakiegoś innego szablonu.
 13. Co tu się dzieje?!

  Jak jest próba logowania z jakiegoś IP i złe hasło, to sprawdza ile takich prób już ma zapisane (i przy okazji kasuje wtedy takie wpisy starsze niż X czasu). Ale przecież to jest:
 14. Jak rozwiązujecie okna dialogowe?

  Create: onClick = scriptName On Mouse click: script_execute(onClick); // to samo co napisać onClick(); I sprawa załatwiona. Każda akcja jest wtedy skryptem a obiekt wystarczy jeden. Potem tworzysz okno tak: with (instance_create(0,0,objWindow)) { onSubmit = scriptEndGame; onCancel = scriptDestroySelf; } ========= Edit: druga moja wersja jest taka, że robię jedną zmienną: action = scriptName; a potem wywołuję ten skrypt z nazwą przycisku jaki został naciśnięty (albo radio button, albo cokolwiek) script_execute(action, "ok"); a wtedy w tym skrpycie: switch(argument0) { case "ok": instance_destroy(); break; case "toggle": window_set_fullscreen( ! window_get_fullscreen()); break; } itd.
 15. Tekstury na jednym sprite

  @MrJuliusz Jest gotowy projekt minecraftowego klona na marketplace https://marketplace.yoyogames.com/search/results?utf8=✓&query=minecraft
×