Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 02/24/18 uwzględniając wszystkie działy

 1. 5 punktów
  Skończyliśmy właśnie prace nad nowym logo Dodaliśmy też podtytuł, więc teraz gra nazywa się "Ignis: Duels of Wizards"
 2. 4 punkty
  rasizm na gmclanie w formie generatora postaci (początki)
 3. 3 punkty
  Tytuł: Prism Lagoon Gatunek: Edytor 3D (program) Autor: 1pietras Opis: Prism Lagoon to nowy sposób na szybkie i wygodne tworzenie poziomów do GameMaker'a Wygodne środowisko do pracy Prism Lagoon pozwala na dowolne rozszerzanie okna aplikacji, jak i wewnątrz niej. Wszystkie opcje są pogrupowane w zakładkach, dzięki czemu korzysta się z niego tak wygodnie w z innych popularnych edytorów 3D Nieograniczone możliwości edycji Prism Lagoon pozwala na swobodną manipulację obiektem, jego ukryciem czy zablokowaniem. Zmianą tekstury lub modelu. Dzięki czemu twój obiekt może być identyczny do tego z edytora. Dodatkowo jest możliwość dodania własnych parametrów, które są widoczne podczas edytowania obiektu. Robisz grę 2D? Świetnie! Zablokowanie kamery do widoku 2D, zapisywanie wartości Z jako głębokość (depth), oraz wiele innych udogodnień pozwala na szybkie tworzenie poziomów, także 2D Dodatkowo Prism Lagoon pozwala na bardzo szybkie załadowanie nowej mapy, bez ponownego uruchamiania gry! Od teraz podejrzenie zmian na poziome będzie natychmiastowe. Kiedy to będzie gotowe? Stworzenie takiego edytora wymaga wielokrotnego przetestowania wielu skomplikowanych funkcji, dlatego Prism Lagoon potrzebuje jeszcze trochę czasu. Z pewnością podam tutaj notkę o tym, kiedy program pojawi się na GameMaker'owym Marketplace. Do programu zostanie dołączona przykładowa gra z udostępnionym kodem, aby ułatwić zaimportowanie modułu ładowania poziomów do swojej gry. Czy potrzebowalibyście coś takiego przy tworzeniu swoich gier ? Jakie funkcje powinienem dodać ? Chętnie się dowiem, co sądzicie na ten temat
 4. 3 punkty
  To bardzo łatwe,sprawdzasz czy x,y twojej postaci jest na danym obj_woda,jeżeli tak wtedy movement_speed=/2 Najlepszą do tego funkcją bedzie place_meeting.
 5. 2 punkty
  no, zrób np. żeby od 20-ej przeszkody zmieniała się ich grafika, później od 40-ej znów, itd. doda to poczucia progressu dla gracza i sprawi, że będzie chciał dojść do następnego "levelu" i zobaczyć jak wygląda
 6. 2 punkty
  Projekt powstaje od nowa, z nową ładniejszą grafiką, oryginalną ścieżką dźwiękową skomponowaną przeze mnie i co najważniejsze jest już na GM:Studio a nie na 8.1. edit: poza tym gra powinna przyzwoicie chodzić na starszym sprzęcie Parę screenów z nowej wersji:
 7. 2 punkty
  Dalszy etap prac nad generatorem: młodsze, chude kobiety i prawie działający system oceniania urody Można na tym etapie zrobić z tego symulator konkursu miss, ale planuję to wykorzystać w dużo fajniejszym i bardziej złożonym projekcie. A tutaj taki trailerek mały gry o stateczkach, spróbuję coś z tym projektem jeszcze zrobić a na razie jest na sklepie w wersji beta @EDIT: kolejny etap blenderowych pikselków
 8. 2 punkty
  Tytuł: NanoTanks Gatunek: Akcja Opis: Myślę, że nie ma co tłumaczyć, tym bardziej, że to gra inspirowana. Jedyna różnica w rozgrywce polega na tym, że nie bronimy orła, a naszym zadaniem jest dotarcie do ostatniego poziomu, w którym czeka na nas boss. Autorzy: Programowanie: Markus Algorytmiczny Fabuła: Markus Algorytmiczny Grafika: Markus Algorytmiczny Muzyka: Markus Algorytmiczny Screeny:
 9. 2 punkty
 10. 2 punkty
  Memiczne te Twoje prace.
 11. 2 punkty
  Oceniajcie i komentujcie. Jeśli macie jakieś sugestie, chętnie wysłucham. Na screen'ach są widoczne dwa różne "biomy". Jest jeszcze jeden, ale nie będę go pokazywał, żeby nie spoilerować ;).
 12. 2 punkty
  Myślicie że już czas zakładać temat w zapowiedziach? Projekt ma dopiero miesiąc, ale czuję że długo zajmie. Na razie brak przeciwników, tylko bronie.
 13. 2 punkty
  Widzisz, są dwa sposoby na kolizje: 1. Wszystko sie rusza jak chce, a jesli wykryje ze cos w cos wlazlo, to wypycha jedna z rzeczy zeby sie juz nie stykaly. 2. Wszystko sprawdza czy moze sie ruszyc bez kolidowania z innymi obiektami. Jezeli nie ma kolizji, ruch jest dozwolony. Ty korzystasz z metody 1szej, która jest...słaba, żeby się nie wyrażać, a w każdym razie ja nie jestem jej fanem. Proponuję Ci zrobić ruszanie się i kolizje na nowo, używając metody #2, a ruszanie się po skosach wyjdzie Ci automagicznie samo z siebie po dodaniu drobnych poprawek. do kodu poruszania się. Przykładowo, ruch w prawo może wyglądać na jeden z dwóch poniższych sposobów: if place_free(x+5,y) x+=5; //Metoda 1sza, dziala na wszystkie obiekty SOLID if !place_meeting(x+5,y,Parent_Obiektow_Solidnych) x+=5; //Metoda 2ga, dziala na obiekt Parent_Obiektow_Solidnych i ich wszystkie dzieci Dla płynnego poruszania się możemy użyć pętli for: for(var i=0;i<5;i++){ if !place_meeting(x+1,y,Parent_Obiektow_Solidnych) x+=1; } Nastepnym krokiem jest dodanie "co jeśli jednak jest kolizja" czyli: for(var i=0;i<5;i++){ if !place_meeting(x+1,y,Parent_Obiektow_Solidnych) x+=1; else{ //Co jeśli jest kolizja na x+1 } } Ten kod musimy wypełnić sprawdzeniem czy jeżeli podniesiemy się o Y pikseli do góry czy nie będzie kolizji. W ten sposób powstaje ruch po skosie! for(var i=0;i<5;i++){ if !place_meeting(x+1,y,Parent_Obiektow_Solidnych) x+=1; else{ var _max = 4; //Maksymalny skos to 4 piksele do gory i 1 piksel w bok. Zamien na dowolna liczbe ktora Ci pasuje. for(var j=0;j<_max;j++){ if !place_meeting(x+1,y-j-1,Parent_Obiektow_Solidnych) //Jezeli znalazlo wolna przestrzen { x+=1; y+=j-1; break; //Przerwij te petle bo juz znalezlismy skos. } } } } Takie ostrzezenie, pisze to 100% z głowy więc może nie działać, w najgorszym wypadku po małych poprawkach powinno działać. Edit: Ciagle zapominam ze nie ma juz tagu gml. Edit2: Poprawiono kod na dzialajacy i poprawiono czytelnosc kodu dla potomnych i inncyh zagubionych duszyczek szukajacych rozwiazania.
 14. 2 punkty
  a ja za to odkrywam fizykę w Blenderze
 15. 1 punkt
  Oczekuje ; a napotyka Rigidbody w następnej lini. Innymi słowy: Zjadłeś ; w lini Vector3 vector = new Vector3(0, 3f, -5f) oraz w lini Debug.Log = (rigidbody.velocity.sqrMagnitude)
 16. 1 punkt
  Dużo w tej gierce gameplay'u nie ma, ale nie jest źle. Postaraj się wprowadzić zapamiętywanie wyniku, różne tekstury(może zmienne wraz z ntą przeszkodą) i inne drobne rzeczy żeby to trochę rozwinąć. A i plusik za waterflame - glorious morning 2.
 17. 1 punkt
  No tak, marketing jest po stronie wydawcy. Zobaczymy jak będzie
 18. 1 punkt
  o cholerka, definitywnie opcja numer jeden!
 19. 1 punkt
  Tu masz dwie opcje fog of war: I mi powiedz, o którą Ci chodzi xd. Domyślam się, że o pierwszą
 20. 1 punkt
  Już praktycznie wszystko gotowe. Jedynie edytor map muszę zrobić, ale to już szacuję, że po 10'tym marca może wyjść aktualizacja. Tu najnowszy gameplay: Link do pobrania gierki w opisie filmu ;). Miłej zabawy i proszę o ocenę. Z góry podkreślę, że gra jest konkretnie trudna, a bonusy w postaci dodatkowych żyć istnieją, tylko są rzadkością x). A to wzamian za to, że nie bronimy orła xD.
 21. 1 punkt
  pardon, pisalem z glowy - xprevious, tak jak Vader mowi
 22. 1 punkt
  Napisałem w edicie, że xprev nie istnieje, musisz sam je stworzyć, albo zmienić na xprevious.
 23. 1 punkt
  To zwiększ dystans. A jeśli głośność naprawde "zaczyna się" za szybko to musisz samemu zmieniać volume w zależności od dystansu.
 24. 1 punkt
  eee, ale czym inspirowana?
 25. 1 punkt
  Jaszczurki z cyckami to mój ulubiony motyw.
 26. 1 punkt
  Ok, już wszystko ogarnąłem, dziękuję ci vader
 27. 1 punkt
  A w sumie to pochwale sie tutaj efektem (animowane demko mozna zobaczyc w osobnym temacie :D)
 28. 1 punkt
  Demo do sciagniecia (zip zawiera exe): http://storage.psichix.io/MultipassEmissive.zip (w ruchu wyglada to super). Pobawilem sie troche i zrobilem nastepujace rodzaje obiektow emitowan swiatla: - statyczny (zawsze swieci); - dynamiczny (mozna wlaczac i wylaczac swiecenie poprzez zmienna) - dynamiczny pulsujacy (obiekt zmienia swoje natezenie emisji swiatla, mozemy to w pelni kontrolowac, miast robic pulsowania - ono jest tylko dla pokazania dynamiki); Ponadto samemu efektowi mozna kontrolowac skale rozmycia, oraz intensywnosc globalna emisji swiatla. dostepne sa 3 warianty shadera samego rozmywania, by moc dobrac odpowiedni pod konkretny stopien optymalizowania (im "silniejszy" blur shader, tym lepsza jakosc, ale nieco slabsza wydajnosc, choc i tak smiga to bez problemu, wlasnie dzieki podejsciu multipassowemu :P) Pytania i sugestie pisuj tutaj, ale same detale tranzakcji zalatwimy juz emailowo Screen z demka:
 29. 1 punkt
  wy wszyscy zyjecie w 2018 podczas gdy ja zyje w 2006
 30. 1 punkt
 31. 1 punkt
  Szkoda tylko, że większość filmiku to plecy na cały kadr ;d
 32. 1 punkt
  Fajne, niefajne takie tradycyjne rysowanie promoartów do gry?
 33. 1 punkt
  On wcale tak nie napisał..
 34. 1 punkt
  Froid - mag mrozu i lodu
 35. 1 punkt
  Projekt rozpoczęty wraz z nowym rokiem, kiedy postanowiłem w końcu jakiś dokończyć. Jeszcze strzelanie zostało mi zrobić żeby prototyp był grywalny. Silnik to Godot 3.0 i testowany na Androidzie, a kontrolki tymczasowo pożyczone od Kennyego (www.kenney.nl)
 36. 1 punkt
  https://i.imgur.com/vCoJVEw.mp4 Powoli i mapa świata zaczyna przypominać grę
 37. 1 punkt
  Zawsze mozesz tez robic gry na weba, just ssayan ( ͡º ͜ʖ͡º) a sam przyklad jest okej, estetyczny
 38. 1 punkt
 39. 1 punkt
  Mówi żona do męża: - Miałam piękny sen... Śniło mi się wiadro penisów... - Gdzie był mój? - Na dnie taki tyci tyci... Następnego dnia mówi mąż do żony: - Miałem piękny sen... Śniło mi się wiadro c*pek... - Gdzie była moja? - Wiadro w niej stało
 40. 1 punkt
  Firma Intel wpadła na wspaniały pomysł, żeby procesory zamiast nóżek miały rączki, dzięki temu lepiej trzymają się płyty i nie śmierdzą
 41. 1 punkt
  Dzięki wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na Pyrkonie :) Cenne uwagi zapamiętane i ruszamy dalej. Wykonałem 2 filmiki aby przedstawić aktualny stan gry. Pierwszy to zwykły gameplay z wersji, która była na Pyrkonie, drugi to trailer:
 42. 1 punkt
  czekałem aż ktoś to doceni <3 W tym roku pracuję na nagrody na CA
 43. 1 punkt
  Sutikku rozpoczyna nowy rok cytatów! :D
 44. 1 punkt
  za każdym razem bawi tak samo
 45. 1 punkt
  Wchodzi pakiet TCP do baru i mówi: - Poproszę piwo. - Piwo? - Tak, piwo.
×