Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. [C#] Błędny kod

  Temat do zamknięcia
 3. [C#] Błędny kod

  Aha, no tak, dzięki
 4. [C#] Błędny kod

  Oczekuje ; a napotyka Rigidbody w następnej lini. Innymi słowy: Zjadłeś ; w lini Vector3 vector = new Vector3(0, 3f, -5f) oraz w lini Debug.Log = (rigidbody.velocity.sqrMagnitude)
 5. [C#] Błędny kod

  Witam, od pewnego czasu uczę się programować w C# i wpadłem na pewien problem. Z niewiadomego powodu kod jest zły, i wywala mi błąd: Unexpected symbol `Rigidbody'. Pewnie rozwiązanie jest banalne, tylko że to ja mam coś nie tak w głowie. Proszę o pomoc. Za odpowiedzi dziękuję. A tutaj kod: using System.Collections; using System.Collections.Generic; using UnityEngine; public class CameraControl : MonoBehaviour { public Transform sphere; void Update () { Vector3 vector = new Vector3(0, 3f, -5f) Rigidbody rigidbody = sphere.GetComponent <Rigidbody>(); Debug.Log = (rigidbody.velocity.sqrMagnitude) transform.position = sphere.position + vector; transform.LookAt(sphere); } } EDIT: Aha, i jeszcze zapomniałem dodać, że kod jest dla obiektu Camera.
 6. Ostatni tydzień
 7. Mega Mountain 2100

  Pad xklocowy to podstawa
 8. Mega Mountain 2100

  No właśnie od xboxa nie wykrywa key binding
 9. Mega Mountain 2100

  joy2key istnieje, nie mam na czym testować obsługi pada. Mogę jakąś eksperymentalną dodać ale nie wiem czy będzie działać. edit: nawet jak sobie kupię za dwie dychy pada USB to jest kwestia padów od Xbox 360 które są zupełnie odrębnym tworem dla GMa i zajmują sloty 0-3. Myślę o zrobieniu wsparcia dla jednego pada nie-Xboxowego i tyle jak coś
 10. Mega Mountain 2100

  Akurat ten na windowsa to nie są straszne pieniądze, kupiłem jak był tańszy, ostatnio też jakieś zniżki były. Edit: Ajajaj jestem zawiedziony że nie ma obsługi pada, znów W takich grach stylizowanych na gierkę z konsoli brak pada to grzech.
 11. Prism Lagoon (Edytor poziomów)

  Co do modeli, to standardowa ściana i podłoga są rysowane za pomocą vertex_submit(), ale to nie ma wpływu na działanie zewnętrznej gry, bo eksportowane są tylko informacje o obiektach i ich parametry. Póki co to moje największe stworzone mapy miały nie mniej niż 60 fps, więc nie było większych optymalizacji renderowania, chociaż nie wykluczam czegoś takiego w przyszłości
 12. Mega Mountain 2100

  no i teraz to bardzo fajnie wygląda, trzymam kciuki, żeby dobrze szło
 13. Mega Mountain 2100

  mi wystarczy 1.4, nie planuję eksportu na cokolwiek poza Windowsem w chwili obecnej. jak będzie trzeba to na konsolę przeportować to się od nowa w jakimś C++ napisze albo jeszcze lepiej zleci porta jakiemuś studiu. edit: zresztą gry takie jak ta nawet nie nadają się na androida, nawet jeżeli wspinanie góra/dół zastąpimy automatycznym, to i tak będzie ta gra mocno niegrywalna na telefonach, za dużo precyzji trzeba edit2: mini demko wrzucone na discorda gmclanu. mam nadzieję że da się pobrać, jak nie to nie ma co żałować. https://cdn.discordapp.com/attachments/344100101536612352/425766476251791370/niby_kontentu_ni_ma_ale_prosze.exe
 14. Mega Mountain 2100

  Właśnie jestem ciekaw jak to z opłacalnością dla Yoyo wygląda tak naprawdę, ilu jest ludzi komercyjnie tworzących gry którzy siedzą w GM i są gotowi wydać 6000zł za rok żeby mieć eksport na wszystkie platformy, bo nie wierzę że jakiś hobbysta (a ponownie to zaznaczam-rekreacyjni twórcy to ponad 90% użytkowników co najmniej) wyrzuci takie siano -do tego porównując z konkurencją...Same GM2 na winde w sumie cały czas rozważam ale exportów sobie nie wyobrażam-tym bardziej że już kiedyś ciułałem złotówki żeby androida i iosa kupić do 1.4.
 15. Mega Mountain 2100

  Już to pisałem, ale może ktoś jeszcze nie wie. W przypadku androida zaczynanie czegokolwiek teraz na 1.4 jest samobójstwem. Bo mamy właściwie pewność, że w 2019 będzie się tyłku. Każda aplikacja dodawana wtedy do sklepu i co gorsza aktualizowana będzie musiała być 64 bitowa. Wprowadzenie eksportu apk w 64 bitach jest wpisane w RoadMap GM 2 na drugi kwartał, ale nigdzie nie ma info co z 1.4. I jak podejrzewam nic. Czyli chcesz coś robić - musisz mieć GM2 z eksportami. Jeżeli się mylę i wsparcie w Gm1.4 dla apk w 64bitach się pojawi bardzo chętnie odszczekam to co teraz smęcę. I zgadzam się w tym przypadku z Igantusem. Cała sytuacja skutecznie odstraszyła mnie od GM - nie widzę powodów, aby kupować GM2 (z eksportem to 1700 zł). Wiem, że jest fajny oraz wygodny i w przypadku pc może bym rozważył, bo tu jednak koszt dużo mniejszy, ale serio jak się robi samemu pod androida to nie widzę innego wyjścia niż Unity (choć z perspektywy wolałem chyba GM). Ewentualnie, gdyby doszła wersja z abonamentem zawierająca eksport to może też. Oczywiście domyślam się, że osoby już zarabiające na androidzie kupią, ale ciężko mi sobie wyobrazić kogoś w Polsce kto zaczyna zabawę z gamedev (i chce robić na androida) jak kupuje Gm2.
 16. Prism Lagoon (Edytor poziomów)

  Ale chyba nie oto w tym chodzi. Jak dobrze rozumiem to nie tworzy modeli
 17. Jak robić dopasowane elementy animacji

  Program, który jest pokazany na filmiku korzysta z tzw. mesh deformation (płynnie zniekształca fragmenty grafiki). Spine też to ma (w droższej wersji), ale wydaje mi się, że Gamemaker nie obsługuje mesh-deformation i musiałbyś wszystko wrzucać jako klatki. Tak to wygląda w Spine A co do darmowego programu do animacji poklatkowej to może GIMP albo Krita. https://www.gimp.org/ https://krita.org/en/ Dla mnie GIMP jest specyficzny i jak już korzystałeś np. z Photoshopa to ciężko się przesiąść. Z Krity nie korzystałem ale mocno się rozwija i wygląda na to, że ma wszystko to, co byś chciał: animację poklatkową, onion skining itp. plus jest w PL
 18. Prism Lagoon (Edytor poziomów)

  Jeśli będzie jakiś eksport - to fajnie, jakby w dobry sposób to robiło
 19. Jak robić dopasowane elementy animacji

  Onion skinig.
 20. Jak robić dopasowane elementy animacji

  GameMaker zarówno GMS1 jak i GMS2 posiadają tą możliwość w swoim edytorze spritów
 21. Hej, robię animacje w Spine ręcznie rysuje poszczególne elementy i przy niektórych ruchach widać kontury tam gdzie być ich nie powinno. Próbowałem z tym żeby wypełnienie i kontury stanowiły osobne elementy i jest lepiej ale trochę to czasochłonne. W tym filmiku na 1;54 jest robak w którym wszystko wygląda bardzo płynnie ciekawi mnie jak to osiągnięto. I jeszcze takie bonusowe pytanie bo nie lubię spamić znam ktoś jakiś darmowy program do rysowania animacji poklatkowej tak że po prosty rysujesz idziesz do kolejnej klatki na której jest duch poprzedniej i tyle bez żadnych dziwnych chorych dodatków..językiem polskim też bym nie pogardził.
 22. bird

  O tak to jest to co mnie popędzało do masterowania Icy Tower
 23. bird

  update log:
 24. Prism Lagoon (Edytor poziomów)

  No ale to tylko edytor, po co tu optymalizacja? Gry się optymalizuje a nie edytory do nich.
 25. Mega Mountain 2100

  @Ignatus GMS 1.0 wydano w maju 2012, wiec 6 lat temu, a nie 3. To norma, że co kilka lat wychodzi nowa wersja oprogramowania i płacisz za licencję od nowa, wszędzie tak jest, a tam, gdzie się ludzie za dużo wkurzali na takie rozwiazanie zrobiono abonament. Była zniżka na przejście przez niemal rok. Zauważ, że GMS2 jest na rynku już 1,5 roku. Poza tym, myślisz, że za 340zł ile czasu można aktualizować kod do programu? Aż tak dużo GMS też nie kupuje, a miesięcznie firma potrzebuje sprzedać jakieś 500-800 takich licencji, żeby opłacić pracowników, biuro i serwery. Z pustego sie samo nie zrobi.
 26. Mega Mountain 2100

  I to niestety tylko argument aby nie kupić :/ Wydasz kuuupę kasy na licencję a YoYo Ci za 3 lata wyskoczy z akcją "Nowy GM nowe licencje- stare ssą dawać $ frajerzy".Warto zauważyć że to nadal produkt skierowany do twórców indie- tutaj robiona po godzinach duża produkcja z małym budżetem(i takich właśnie jest co najmniej 95%) potrafi trwać i z 5-7lat .Co to za perspektywy jak Cie oleją w trakcie produkcji..
 27. Mega Mountain 2100

  No jak za 4-5 miesięcy na Androida czy w HTML5 już gra nie pójdzie, bo się zmieni API, to support użytkowników nie pomoże. Znam przynajmniej trzy osoby tutaj, które kupiły dwójkę Na samego Windowsa - owszem, powinno działać.
 1. Pokaż więcej aktywności
×